Innovation Park w Szwajcarii

Innovation Park w Szwajcarii

Innovation Park, zdj. 3XN

Współcześni architekci i projektanci, podobnie jak przedstawiciele innych zawodów zaangażowanych społecznie, coraz częściej odchodzą od tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak beton, na rzecz powrotu do drewna. Surowiec ten, pozyskiwany w etyczny sposób, nie tylko pozwala na tworzenie zrównoważonych projektów architektonicznych, ale również jest niezwykle estetyczny – drewniane budynki sprawiają wrażenie przytulnych i bliskich naturze, a co za tym idzie, przyjaznych dla człowieka. Tę ideę przyjęli również twórcy nowego budynku, który już wkrótce dołączy do kompleksu szwajcarskiego „parku innowacji”.

Studia 3XN | GXN i IB zaprojektują i wybudują nowy segment centrum biznesu Innovation Park w Ecublens w Szwajcarii. Ekotop, bo tak nazywają go twórcy, ma działać jak „ekosystem, w którym badacze, inwestorzy, studenci i obywatele mogą spotykać się w celu otwartego dialogu i debaty”. Koncepcja projektu polega na stworzeniu spokojnej i przyjemnej przestrzeni, która sprzyja namysłowi, współpracy i dobremu samopoczuciu.

Innovation Park, zdj. 3XN

„Nasz projekt podejmuje wyzwanie stawiane przez EPFL Innovation Park, aby stworzyć miejsce, które będzie miało pozytywny wpływ na społeczeństwo przez kolejne lata. Ecotope będzie miejscem, w którym powstaną niespotykane dotąd rozwiązania” – mówi Jan Ammundsen ze studia 3XN.

Innovation Park, zdj. 3XN

W drewnianym, zaprojektowanym z dbałością o dobry nastrój i zdrowie użytkowników budynku znajdą się laboratoria, sale eventowe i przestrzenie do organizacji wydarzeń oraz dysput. Otoczenie budynku zostanie obsadzone bujną roślinnością, która pozwoli użytkownikom na odzyskanie spokoju i namysł, który sprzyja inspiracjom.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.