Kompleks hotelowy w Jiaxing

Kompleks hotelowy w Jiaxing

Fishermen’s Wharf Pavilion, zdj. MADAM

Fishermen’s Wharf Pavilion to część projektu Ginkgo Swan Lake, obejmującego jedenaście pawilonów zaprojektowanych w różnym stylu przez najlepszych ze światowych architektów. Kompleks ma powstać w chińskim mieście Jiaxing, w okolicach malowniczego wybrzeża.

Fishermen’s Wharf Pavilion został zaprojektowany przez studio MADAM, we współpracy z chińskim studiem HEXIA. Zespół architektoniczny w swoim projekcie skupił się na wtopieniu budynku w kontekst i nadaniu mu jak najwięcej cech właściwych dla środowiska naturalnego. Budynek pozwoli odwiedzającym na prawdziwe obcowanie z naturą i oderwanie myśli od pędzącego z zawrotną prędkością życia codziennego.

Fishermen’s Wharf Pavilion, zdj. MADAM

Projekt MADAM zakłada stworzenie małej przystani oraz kawiarni, otoczonych licznymi wydmami i stosunkowo niewielką ilością roślinności. By wpisać budynek w otoczenie, architekci „umieścili” go we wnętrzu jednej z wydm. Z jednej strony do budynku wchodzi się jak do bajkowej jamy, z drugiej zaś – otwiera się on na krajobraz jeziora, pozwalając przebywającym w środku spoglądać na wodę przez przeszklone ściany.

Wizja architektów zapewnić ma odwiedzającym różne możliwości bliskiego kontaktu z naturą, dlatego też w pobliżu pawilonu wynająć będzie można drewniane łódki.

 

źródło: designboom.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.