Artystyczna wioska Oolite Arts

Artystyczna wioska Oolite Arts

Centrum kulturalne w Miami, zdj. Barozzi Veiga

Firma Oolite Arts opublikowała projekt swojej nowej siedziby w Miami, zaprojektowanej przez hiszpańską pracownię architektoniczną Barozzi Veiga. Jest to pierwszy projekt stworzony przez studio w Stanach Zjednoczonych. Obiekt będzie pełnić rolę kulturalnej wioski, w której pracują artyści różnych dziedzin.

Struktura projektu, która charakteryzuje się bogatą roślinnością, stara się równoważyć przestrzeń publiczną i prywatną, traktując w ten sposób priorytetowo zarówno wymagania artystów, jak i potrzeby lokalnej społeczności. Projekt obejmie rezydencję artystyczną Oolite Arts, sale kinowe, wykładowe i plastyczne, a także 21 indywidualnych przestrzeni studyjnych, galerię wystawienniczą, teatr, ogród społecznościowy i ogólnodostępny dach. Dennis Scholl, prezes i dyrektor generalny Oolite Arts, określa inwestycje jako „kwitnące centrum kulturalne, w którym artyści mogą się rozwijać i spotykać”.

Centrum kulturalne w Miami, zdj. Barozzi Veiga

 

„Architekturę rozumiemy jako tło do życia lub pracy. Staramy się zapewnić artyście jak najlepsze warunki do pracy. A to oznacza znalezienie równowagi między bardzo intymną przestrzenią, którą reprezentuje studio, a przestrzenią życia wspólnotowego, która jest częścią DNA Oolit” – mówi architekt Barozzi Veiga.

Centrum kulturalne w Miami, zdj. Barozzi Veiga

 

Projekt charakteryzuje się surową, prostą fasadą, skontrastowaną z bujną roślinnością wewnętrznego dziedzińca, przypominającego ogród otoczony murem. Projekt wykorzystuje rozproszone naturalne światło, które będzie korzystne dla artystów pracujących nad swoimi przedsięwzięciami. Charakterystyczne pionowe elementy pełnią funkcję świetlików, kominów słonecznych, łapaczy wiatru i zbiorników na wodę.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.