Konkurs Nature Untamed

Konkurs Nature Untamed

Materiały organizatora

Odkąd człowiek zaczął odkrywać tajemnice świata i szukać rozwiązań codziennych trudności, trwa era rozwoju, zmieniająca panujący od wieków scenariusz relacji środowiska naturalnego i człowieka. Przez to, że jako społeczeństwo odseparowaliśmy się od natury, działa na niekorzyść obu stron – nieświadomi tego, jak ważne jest dbanie o planetę, niszczymy ją, i sami tracimy wiele pozytywów płynących z kontaktu z florą oraz fauną.

Parki narodowe, rezerwaty dzikiej przyrody to ostoje utworzone w celu zachowania różnorodności biologicznej. Trwałe rozwiązania zapewniające równowagę natury i ludzkości muszą zostać przez nas wdrożone, abyśmy mogli odnaleźć się w świecie i prowadzić szczęśliwe życie. Musimy również oduczyć się stawiania człowieka w centrum, a zamiast tego poszukiwać wspólnego gruntu dla ludzi i natury.

Zaprojektuj przestrzeń, która połączy ludzi i naturę. Przestrzeń może być otwartym tarasem, centrum widokowym, pawilonem lub centrum obserwacyjnym, w którym odwiedzający mogą wejść w interakcję z otoczeniem. Obiekt powinien równoważyć świat człowieka i środowisko, pozostawiając przestrzeń na dialog pomiędzy tym, co naturalne a tym, co syntetyczne.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, mogą w nim wziąć udział również osoby nieposiadające uprawnień architektonicznych. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.