Dyplom z Archicadem. Konkurs
Pod koniec tego miesiąca mija czas nadsyłania prac do konkursu Dyplom z Archicadem 2022/2023! Do udziału w konkursie zaproszeni są absolwenci kierunków projektowych.
Ogromna szansa, by zaistnieć na rynku europejskim! Parlament Europejski ogłosił konkurs na projekt rewitalizacji budynku posiedzeń plenarnych w Brukseli. Budynek im. Paula-Henriego Spaaka ma symbolizować nowe oblicze Europy – przyjaznej, zrównoważonej i świadomej.
W konkursie mogą wziąć wszyscy profesjonalni architekci zamieszkujące kraje należące do Unii Europejskiej. Jury, w którego skład wejdą uznani architekci i inżynierowie, będzie zwracać szczególną uwagę na te projekty, które zaprezentują ideę zrównoważonego rozwoju i budownictwa.
Konkurs przebiegnie dwuetapowo. Po wysłaniu zgłoszeń, jury wybierze spośród kandydatów tych, którzy wykażą się największymi kompetencjami zawodowymi. W drugim etapie zostanie zaś wyłoniony zwycięski projekt. Konkurs przeprowadzony będzie zgodnie z zaleceniami UNESCO i UIA.
Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce przyznane zostanie 120 tys. euro, za kolejne miejsca zaś odpowiednio: 100 tys. euro, 80 tys. euro, 60 tys. euro i 40 tys. euro. Oprócz tego, zwycięzca pierwszej nagrody podpisze kontrakt z Parlamentem Europejskim, a jego projekt zostanie zrealizowany.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora.
Pod koniec tego miesiąca mija czas nadsyłania prac do konkursu Dyplom z Archicadem 2022/2023! Do udziału w konkursie zaproszeni są absolwenci kierunków projektowych.
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze kwietniowe spotkanie z cyklu EDUakcja w MA | Ostrożnie, Ziemia! Dr Cezary Wąs opowie o myśli ekologicznej w architekturze.
MVRDV przekształcił dawny budynek komercyjny w Rotterdamie w nowoczesny dom mieszkalny. Willa o powierzchni 770 m2, nazwana Villa Stardust, inspirowana jest dawnym marokańskim budownictwem – wszystkie pomieszczenia domu są skoncentrowane wokół wewnętrznego dziedzińca, współczesnej reinterpretacji tradycyjnego riadu.
Muzeum Morskie w chińskiej dzielnicy Tijanin na dobre rozpoczyna swoją działalność. Twórcy nietuzinkowego obiektu mają nadzieję, że stanie się on symbolem nowoczesnej chińskiej architektury.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.