Konkurs Parlamentu Europejskiego

Konkurs Parlamentu Europejskiego

Paul-Henri SPAAK Building w Brukseli, zdj. EPD

Ogromna szansa, by zaistnieć na rynku europejskim! Parlament Europejski ogłosił konkurs na projekt rewitalizacji budynku posiedzeń plenarnych w Brukseli. Budynek im. Paula-Henriego Spaaka ma symbolizować nowe oblicze Europy – przyjaznej, zrównoważonej i świadomej.

W konkursie mogą wziąć wszyscy profesjonalni architekci zamieszkujące kraje należące do Unii Europejskiej. Jury, w którego skład wejdą uznani architekci i inżynierowie, będzie zwracać szczególną uwagę na te projekty, które zaprezentują ideę zrównoważonego rozwoju i budownictwa.

Konkurs przebiegnie dwuetapowo. Po wysłaniu zgłoszeń, jury wybierze spośród kandydatów tych, którzy wykażą się największymi kompetencjami zawodowymi. W drugim etapie zostanie zaś wyłoniony zwycięski projekt. Konkurs przeprowadzony będzie zgodnie z zaleceniami UNESCO i UIA.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce przyznane zostanie 120 tys. euro, za kolejne miejsca zaś odpowiednio: 100 tys. euro, 80 tys. euro, 60 tys. euro i 40 tys. euro. Oprócz tego, zwycięzca pierwszej nagrody podpisze kontrakt z Parlamentem Europejskim, a jego projekt zostanie zrealizowany.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.