Narodowe Muzeum Morskie w Chinach

Narodowe Muzeum Morskie w Chinach

Narodowe Muzeum Morskie, zdj. Terrence Zhang

Muzeum Morskie w chińskiej dzielnicy Tijanin na dobre rozpoczyna swoją działalność. Twórcy nietuzinkowego obiektu mają nadzieję, że stanie się on symbolem nowoczesnej chińskiej architektury.

Perła morza

Najnowszy architektoniczny nabytek Chin, Narodowe Muzeum Morskie, został otwarty dla zwiedzających po 6 latach budowy. Zaprojektowane przez COX Architecture w 2013 roku, muzeum znajduje się w niedawno opracowanym obszarze Binhai w dzielnicy Tianjin. Monumentalną bryłę charakteryzuje niezwykły kształt, sięgający od zatoki aż do dużego parku nadbrzeżnego.

Narodowe Muzeum Morskie, zdj. Terrence Zhang

Projekt, składający się z czterech skrzydeł, nawiązujący do symboli starożytnego oceanu,  przyszłości, przeszłości i dnia obecnego, podróży i smoków, ma na celu podkreślenie morskiej historii Chin. Trzypiętrowe muzeum o powierzchni 80 000 m2 obejmie sześć galerii wystawowych i piętnaście połączonych ze sobą sal. Taki układ zdaniem projektantów „zapewni stałe połączenie między wnętrzem a zewnętrzem”.

Narodowe Muzeum Morskie, zdj. Terrence Zhang

„Narodowe Muzeum Morskie Chin to przełomowy projekt. Jest to niezwykły budynek oparty na niezwykłym procesie twórczym. Jest to projekt, który ma swoje silne miejsce na arenie światowej. Świadczy to o zaangażowaniu naszych otwartych i współpracujących klientów oraz naszego zespołu, którego talent i wytrwałość w równym stopniu sprawiły, że budynek ten pozostał wierny swojej wizji w każdym możliwym szczególe – mówi Brendan Gaffney z COX.

 

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.