UniATA
Platforma konkursowa UNI zaprasza autorów prac dyplomowych z dziedziny architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki do udziału w przeglądzie najlepszych prac dyplomowych – konkursie UniATA.
Rozpoczęła się rejestracja do konkursu Gruha Rendering Challenge. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie wizualizacji projektu mieszkaniowego.
Uczestnicy konkursu Gruha Rendering Channel będą mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności wizualizowania obiektów architektonicznych. „Stwórz render projektu graficznego, który mówi wszystko. Z racji że konkurs ma na celu zbadanie i zrozumienie renderowania jako środka przekazywania idei projektów, możesz swobodnie wybrać lokalizację i skalę projektu mieszkaniowego” – piszą organizatorzy.
Zwycięzcy konkursu oraz wyróżnieni otrzymają medale i certyfikaty, a ich projekty zostaną opublikowane w mediach organizatorów konkursu i partnerów medialnych wydarzenia.
Komunikacja w ramach konkursu będzie odbywać się w języku angielskim. Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą uiścić opłaty rejestracyjne, których wysokość podana jest w materiałach udostępnionych przez organizatora. Rejestracja do konkursu potrwa do 20 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma konkursowa UNI zaprasza autorów prac dyplomowych z dziedziny architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki do udziału w przeglądzie najlepszych prac dyplomowych – konkursie UniATA.
Po spowodowanej pracami remontowymi przerwie po niemal sześciu i pół roku otwarto Neue Nationalgalerie w Berlinie. Muzeum zostało ponownie otwarte w niedzielę 22 sierpnia. Pierwsi zwiedzający mieli okazje podziwiać zmiany, które zaszły dzięki realizacji projektu studia David Chipperfield Architects.
Biuro architektoniczne Spaceworkers zaprojektowało betonowy gmach muzeum Centro de Interpretação do Românico w portugalskiej wiosce Lousada. Wystawy muzeum upamiętniają historię architektury romańskiej na północy kraju.
Zrealizowano interesujący projekt paryskiego biura architektonicznego – szatnie dla klubu tenisowego w Cabourg. Prosta i nowoczesna konstrukcja cieszy oko. Niezwykle ciekawe są też inspiracje twórców tego minimalistycznego obiektu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.