Konkurs na projekt restauracji Zatoka Buntu

Konkurs na projekt restauracji Zatoka Buntu

Plakat wydarzenia

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji budynku lub zespołu budynków restauracji Zatoka Buntu, zlokalizowanego między ul. Wita Stwosza, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Władysława Stanisława Reymonta a Pasażem Antoniego Nurzyńskiego w Skierniewicach. Dokładne wytyczne w zakresie lokalizacji projektowanego obiektu przedstawiono w załącznikach do Regulaminu konkursu" - piszą organizatorzy.

Celem konkursu jest wybór koncepcji, która będzie stanowić autorską propozycję lokalu gastronomicznego, zbudowanego z wykorzystaniem modułów kontenerowych, wpisującą się w założenia marki konceptu gastronomicznego Zatoka Buntu. Od prac biorących udział w konkursie oczekuje się również, że proponowane rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne będą spełniały współczesne standardy funkcjonalne oraz techniczne dla tego typu lokali.

Organizowany konkurs zakłada pewną dowolność w kształtowaniu przestrzeni restauracji Zatoka Buntu i jej otoczenia. W założeniach projektowych określone zostały tylko podstawowe wymagania co do układu funkcjonalnego i przestrzennego obiektu. Strategiczne decyzje projektowe pozostawione są uczestnikom konkursu. Dzięki zastosowaniu mobilnych jednostek kontenerowych możliwe jest stworzenie obiektu atrakcyjnego pod względem ekonomicznym, a dodatkowo, umożliwiającego szybki montaż w danej lokalizacji.

Restauracja byłaby miejscem skupiającym osoby poszukujące nietuzinkowej oferty gastronomicznej (Zatoka Buntu proponować będzie zmienne menu) oraz wielofunkcyjnej i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni do spędzenia wolnego czasu. Bardzo istotnym założeniem dla lokalu gastronomicznego jest możliwość organizacji wydarzeń artystycznych (koncerty sceny offowej, wystawy, spotkania)”.

Pod koniec lutego odbyło się spotkanie, na którym organizatorzy przedstawili zainteresowanym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie. Ci, którzy nie mogli wziąć udziału w wydarzeniu mogą pobrać plik z zapisem rozmowy na stronie organizatora. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 20 marca 2021.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.