LINIA i granice NATO

LINIA i granice NATO

LINIA, zdj. Laurian Ghinițoiu

Stowarzyszenie VICE VERSA prezentuje niezwykłą i poruszającą wystawę fotografii. Artyści skupili się na analizie zagadnienia granicy, jako przykład obierając granicę pomiędzy państwami należącymi do NATO, a tymi, które do organizacji nie wstąpiły.

Projekt, zainicjowany przez artystów Dorina Ștefana Adama i Lauriana Ghinițoiu, jest prezentowany na stacji kolejowej Timișoara w Rumunii i stanowi jedną z głównych wystaw Biennale Architektury w Timișoara 2022, które odbywało się od 23 września do 23 października.

LINIA, zdj. Laurian Ghinițoiu

Cykl fotografii LINIA przygląda się społecznościom żyjącym blisko granic NATO. Granice te, niewyczuwalne dla Europejczyków prze lata, dziś dzielą kontynent na mniej i bardziej bezpieczną strefę. Ideą VICE VERSA było ukazanie codzienności ludności i krajobrazów krajów nienależących do NATO. Podróżowali oni wzdłuż wschodniej granicy NATO, kierując się z północy na południe w poszukiwaniu sytuacji, w których codzienność miesza się z rzeczywistością toczącego się niedaleko konfliktu zbrojnego.

LINIA, zdj. Laurian Ghinițoiu

 

Projekt wkrótce ma być rozszerzony na całą granicę wschodnio-zachodnią NATO, od Norwegii po Gruzję.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.