MarsTrip

MarsTrip

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie MarsTrip, którego przedmiotem jest projekt centrum nauki o kosmosie.

Czy wiedzieliście tym, że co 26 miesięcy Mars i Ziemia znajdują się w pozycjach, które pozwoliłyby mieszkańcom naszej planety na wyprawę na Marsa, która trwałaby około pół roku? W 2020 roku wiele krajów wysłało w tym okresie sondy, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny i Stany Zjednoczone. Badanie historii i topografii Czerwonej Planety dostarcza zbliża nas coraz bardziej do jej teraformacji.

Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX, publicznie powiedział, że ludzkość musi stać się gatunkiem wieloplanetarnym. Plany wizjonera obejmują niemal milion ludzi mieszkających na Marsie jeszcze przed końcem tego stulecia. Zadaniem projektantów, którzy wezmą udział w konkursie, będą musieli zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać życie ludzi po dekadzie na Marsie.

Wyobraź sobie Centrum Kosmiczne! Weź pod uwagę zmieniające się trendy, kierunek zmian w typologii budynków, dostępność materiałów, a także funkcjonalność. Budynek ma pełnić rolę centrum nauki o kosmosie dla dzieci i młodzieży, dlatego powinien inspirować i zachęcać do odkrywania nowych informacji i kreatywności. Centrum kosmiczne nie ma być typowym muzeum historii kosmosu. To miejsce, w którym młode pokolenie może uczyć się, brać udział w zajęciach o kosmosie, a także doświadczać życia astronautów poprzez symulacje i trendy w VR i AR.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.