Martian Hub. Konkurs

Martian Hub. Konkurs

Plakat wydarzenia

Twórcy konkursu Martian Hub odważnie patrzą w przyszłość, po raz kolejny snując marzenia na temat kolonizacji kosmosu przez mieszkańców Ziemi. Przedmiotem konkursu jest projekt składającej się z modułów kolonii ziemian na Marsie.

Wyzwaniem, przed którym staną uczestnicy, jest opracowanie koncepcji projektu modułowej kolonii mieszkaniowej dla 40 osób, która miałaby zostać zbudowana na Marsie. Siedlisko musi być w stanie oprzeć się trudnym warunkom panującym na Czerwonej Planecie. W procesie projektowania należy wziąć pod uwagę charakterystyczną marsjańską atmosferę, klimat, grawitację, glebę, światło… Projekt musi być w stanie dostosować się do nieoczekiwanych trudnych warunków i klęsk, jakie mogą wydarzyć się na Marsie – uczestnicy będą musieli zatem poznać warunki i charakterystykę planety.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedynczy architekci i miłośnicy projektowania, jak i kilkuosobowe zespoły. Konkurs będzie w pełni prowadzony w języku angielskim. Obowiązują opłaty za uczestnictwo.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, których pula wyniesie 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.