MoLo. Projekt MAD w Mediolanie

MoLo. Projekt MAD w Mediolanie

MoLo, zdj. MAD

Architekci MAD pod kierownictwem Ma Yansonga zaprezentowali wizualizacje MoLo, Mobility and Logistic hub, nowego elementy Milano Innovation District. Wysoki na 28,5 metra budynek składa się z kilku składowych o łącznej powierzchni 68 700 metrów kwadratowych.

MoLo, jak mówią architekci odpowiedzialni za projekt, spełnia funkcję zachęcającej do wejścia do kompleksu bramy oraz przestrzeni edukacyjnej, w której odwiedzający mogą zostawić swoje samochody, aby zwiedzić mediolańską dzielnicę innowacji na piechotę. Nowy element kompleksu splata innowacyjne funkcje z najnowocześniejszą technologią i wyjątkową formą, aby zademonstrować nadzieje na przyszłość dla systemów transportowych w ośrodkach miejskich.

MoLo, zdj. MAD

 

Fasada budynku zostanie obsadzona wieloma gatunkami roślin, aby poprawić jakość powietrza w okolicy i wtopić konstrukcję w otoczenie. Budowa MoLo przebiegnie zgodnie z programem certyfikacji LEED. Na dachu budynku znajdzie się 8 tys. metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych, które uniezależnią go od zewnętrznych dostaw prądu.

MoLo, zdj. MAD

 

Wewnątrz budynku znajdzie się aż 3000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, a także laboratoria, biura i supermarket. Na pięciu z siedmiu kondygnacji znajdzie się parking, który zdoła pomieścić 1500 pojazdów. Oczekuje się, że budowa rozpocznie się już niebawem, bo we wrześniu tego roku.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.