Monologue Art Museum od Wutopia Lab

Monologue Art Museum od Wutopia Lab

Monologue Art Museum, zdj. Wutopia Lab

Firma architektoniczna Wutopia Lab prezentuje projekt muzeum, który powstał dla dewelopera w Qinhuangdao. Charakterystyczna bryła budynku czerpie inspiracje z tradycyjnych form malarstwa chińskiego.

Położony w centrum parku w ośrodku Seatopia w rejonie Beidaihe kompleks obejmuje galerię sztuki, studio tańca, salę do jogi i teatr. Nazwa muzeum nawiązuje do jego roli w kompleksie – cichej wyspy w tętniącej życiem dzielnicy mieszkalnej.

Monologue Art Museum, zdj. Wutopia Lab

 

Poszczególne przestrzenie programowe w obrębie centrum kultury o powierzchni 1300 metrów kwadratowych są zaplanowane jako sekwencja niezależnych elementów połączonych łagodnie zakrzywionymi ścianami i korytarzami. „Monologue Art Museumto przestrzeń wielofunkcyjna” – powiedział Ting z Wutopia Lab. „Pozwala różnym ludziom przebywać w różnych przestrzeniach w tym samym czasie, dając jednocześnie możliwość przebywania samemu” - dodaje.

Monologue Art Museum, zdj. Wutopia Lab

 

Podobnie jak pociągnięcia pędzlem, obwód muzeum różni się grubością na całej długość. Węższe obszary tworzą korytarze, które rozszerzają się, aby pomieścić takie przestrzenie jak galeria sztuki i herbaciarnia. Wielofunkcyjne audytorium funkcjonuje jako foyer i przestrzeń do występów, z okrągłą sceną umieszczoną pod zakrzywionym świetlikiem, który wpuszcza światło dzienne do wnętrza.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.