Siedziba Lululemon autorstwa Morphosis

Siedziba Lululemon autorstwa Morphosis

Siedziba Lululemon, zdj. Morphosis

Niecodzienna, nowoczesna bryła przykuwa wzrok i zastanawia. Jej twórcy utrzymują, że estetyka i funkcjonalność biurowca będzie sprzyjać zdrowiu fizycznemu i psychicznemu pracowników.

Studio Morphosis zaprojektowało nową międzynarodową siedzibę firmy Lululemon w Vancouver w Kanadzie. Współpracując ze studiami Francl Architecture i Clive Wilkinson Architects, zespół stworzył wizję biura, które ma współgrać z filozofią firmy. Projekt trzynastopiętrowej siedziby nakierowany jest na stworzenie silnych połączeń między budynkiem a topografią okolicy, w której się znajduje, naturalnym krajobrazem i lokalną społecznością.

 „Cieszymy się, że możemy współpracować z Lululemon przy tym projekcie i dołączyć do nich w ważnym momencie rozwoju firmy” – powiedział założyciel i dyrektor projektu Morphosis, Thom Mayne. Dodał, że projekt ma na celu zapewnienie jego użytkownikom warunków, w których poczują się zdrowi i zrelaksowani. Dlatego położono w nim nacisk na łączność z naturą, czemu służyć ma wszechobecna zieleń i tarasy spacerowe oraz dostęp do światła dziennego dzięki rozmieszczeniu pomieszczeń biurowych wokół atrium. Według projektantów, atrium ma spełniać rolę społecznego i kulturalnego serca budynku, zacieśniać więzi międzyludzkie i podnieść jakość przekazywania informacji między pracownikami.

Siedziba Lululemon, zdj. Morphosis

Na elewacji budynku znajdzie się wysokowydajny system brise-soleil, który ograniczy dostęp ciepła słonecznego w celu zmniejszenia zużycia energii potrzebnej do użytkowania klimatyzacji. U podnóża budynku powstanie duży publiczny plac i pasaż handlowy. Wzdłuż drogi biegnącej obok budynku staną natomiast dzieła sztuki nowoczesnej, by uświetnić wspólną przestrzeń i zachęcić lokalną społeczność do interakcji.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.