Naturalis. Konkurs

Naturalis. Konkurs

Materiały organizatora

Ruszają zapisy do konkursu Naturalis. Wyzwaniem, które stoi przed uczestnikami jest zaprojektowanie placówki edukacyjnej znajdującej się wśród natury.

Centrum naukowe działa nie tylko jako miejsce, w którym nabywa się potrzebne do życia zdolności, ale również jest doświadczeniem środowiskowym, które kształtuje umysły młodego pokolenia. Design poprzez swoją namacalną formę jest w stanie przekazywać ludziom ideologie i style życia. Ten potencjał należy zbadać przy projektowaniu centrum edukacyjnego Naturalis. Ośrodek będzie pełnić funkcję szkoły podstawowej oraz liceum. Będzie zlokalizowany w otoczeniu przyrody, tak aby od najmłodszych lat wpajać wartość bliskości z naturą” – czytamy na stronie organizatora konkursu.

„Celem projektu jest zrobienie kroku naprzód i próba zrozumienia, jak możemy przygotować się na świat ogarnięty kryzysem klimatycznym. Zmiana podejścia starszych pokoleń do ekologii jest niezwykle trudna, musimy jednak skupić się na przystosowaniu młodszych pokoleń do życia w trudnych warunkach” – dodają organizatorzy.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.