Naturalny Kioto Yudo Pavilion od Kengo Kuma and Associates

Naturalny Kioto Yudo Pavilion od Kengo Kuma and Associates

Kioto Yudo Pavilion, zdj. Kengo Kuma and Associates

Studio architektoniczne Kengo Kuma and Associates zbudowało pawilon z charakterystycznym dachem wspartym na bambusowych łodygach. Pawilon znajduje się na terenie świątyni w Kioto w Japonii.

Konstrukcja Kioto Yudo Pavilion została zbudowana w bambusowym zagajniku na terenie świątyni. Pracownia wykorzystała Tyvek, syntetyczną tkaninę wykonaną z włókien polietylenowych, do stworzenia geometrycznego wzoru, który zdobi budynek. „Kiedy ujrzałem ten piękny bambusowy las, wpadłem na to, że mógłbym użyć bambusa jako filaru” – powiedział Kengo Kuma. „Dzięki użyciu Tyveku przekształciłem prostą i płaską powierzchnię w trójwymiarowe dzieło sztuki” – dodaje.

Kioto Yudo Pavilion, zdj. Kengo Kuma and Associates

 

„Ten konkretny materiał został przez nas wybrany, ponieważ był najbliżej japońskiego papieru, który przepuszcza światło. Ten materiał łączy w sobie wodoodporność, wytrzymałość na rozciąganie i lekkość. Wierzymy, że miękkość jest niezbędna budynkom wkomponowanym w naturę. Chcieliśmy czegoś bardziej miękkiego niż drewno, dlatego bardzo zainteresowały nas możliwości tkanin” – mówi architekt.

Kioto Yudo Pavilion, zdj. Kengo Kuma and Associates

 

Pawilon ma pełnić funkcję kameralnej przestrzeni dla gości, która pozwoli im na odpoczynek i relaks w naturalnym, harmonijnym otoczeniu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.