New City Center Landmark. Wieża Eiffla z przyszłości
New City Center Landmark. Wieża Eiffla z przyszłości
Studio architektoniczne Sou Fujimoto opublikowało zwycięski projekt New City Center Landmark, monumentalnej pływającej wieży, która powstanie w zatoce dzielnicy Qianhaiwan w Shenzhen. Składający się z wielu różnorodnych części obiekt, który będzie miał 268 metrów wysokości, ma symbolizować dążenie zróżnicowanych kulturowo społeczeństw do życia w zgodzie i równości.
Architekci zaznaczają, że projektując, brali pod uwagę kilka ważnych zagadnień, niezwykle istotnych dla współczesnego globalnego społeczeństwa. Jak twierdzą, zadali sobie również pytania dotyczące samej formy wieży. „Co oznacza wieża w XXI wieku? W jaki sposób może ona ewoluować, ale nadal przyciągać uwagę tak bardzo, jak Wieża Eiffla?” – pytają architekci. Odpowiedzi na te pytania doprowadziły zespół architektów do stworzenia unikalnego projektu, przywodzącego na myśl zawieszoną w zawieszoną w przestrzeni fontannę. Wieża składa się z 99 elementów, które połączone ze sobą tworzą niezwykle nowoczesną, przyciągającą uwagę strukturę.
Oryginalny budynek zwieńczy taras widokowy, na którym znajdą się miejsca do wypoczynku i relaksu, pełniący również funkcję elastycznej przestrzeni wystawienniczej i publicznej, znajdą się tam bowiem restauracja i kawiarnia. Wieża zostanie zbudowana w większej części ze stali, a także z włókna węglowego, liny kevlarowej i betonu. Równowagę „futurystycznej” konstrukcji zapewni umieszczony peryferyjnie system kratownic stalowych.
Nagroda Green Cities Europe to inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Szkółkarskiego (ENA) wraz z organizacjami szkółkarskimi z 13 krajów europejskich zjednoczonych w międzynarodowym programie Green Cities Europe. W tym programie 13 krajów europejskich współpracuje, aby podkreślić dodaną wartość terenów zielonych w środowisku miejskim. Celem nagrody jest zachęcanie do udanych, ambitnych, inspirujących i innowacyjnych projektów infrastruktury zielonej. Mogą wziąć udział wszystkie inspirujące projekty, które optymalnie wykorzystują dodaną wartość infrastruktury zielonej w środowisku życia.
Grupa studentów z Arizona State University we współpracy z firmą Orange Build Studio ukończyła realizację projektu klas zewnętrznych. Projekt powstał jako część większej inicjatywy Arizona State University, której celem było zapewnienie uczniom bezpiecznych warunków do nauki i zabawy podczas pandemii.
Poznański SARP zaprasza mieszkańców miasta, turystów, architektów i inwestorów do składania zgłoszeń do konkursu architektonicznego o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2019.
Gharfa to instalacja artystyczna znanego z konstrukcji z plecionego drutu artysty Edoardo Tresoldiego. Pawilon powstał w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Przy tworzeniu interdyscyplinarnego dzieła sztuki Tresoldim współpracował z Studio Studio Studio, Alberonero, muzykiem Maxem Magaldim i projektantem zieleni Matteo Foschi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.