Nowoczesna galeria od ZHA

Nowoczesna galeria od ZHA

Międzynarodowe Centrum Wystawowe, zdj. ZHA

Kolejny sukces studia Zaha Hadid Architects! Prestiżowa praktyka architektoniczna wygrała konkurs na projekt Międzynarodowego Centrum Wystawowego w Pekinie. Studio będzie odpowiadać za koordynację drugiej fazy projektu, której celem jest rozszerzenie oferty instytucji i stworzenie kolejnych, nowych przestrzeni wystawienniczych. Wizualnie obiekt czerpie z tradycji i kultury Chin.

Centrum zlokalizowane jest w samym sercu międzynarodowego lotniska New City w pekińskiej dzielnicy Shunyi. Twórcy projektu mają nadzieję, że nowe przestrzenie i poszerzona oferta kulturalna przyciągną lokalnych mieszkańców, a także turystów z innych rejonów Chin i z zagranicy. Zespół ZHA przedstawia swój plan jako harmonijny i doskonale przemyślany. ​​„Zintegrowane relacje między halami wystawienniczymi, centrum konferencyjnym i hotelem znajdują odzwierciedlenie w kompozycji, połączonych ze sobą się linii i form geometrycznych, które czerpią inspirację z tradycyjnych chińskich dachów" – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

Międzynarodowe Centrum Wystawowe, zdj. ZHA

 

Projekt zakłada stworzenie szeregu obszernych dziedzińców, które będą doskonałym miejscem na nieformalne spotkania lokalnej społeczności, a także towarzystwa artystycznego. Okalające projekt ogrody zaoferują odwiedzającym wyjątkowe krajobrazy, wygodne ścieżki spacerowe oraz klimatyczne kawiarnie, w których spacerowicze będą mogli odpocząć.

Międzynarodowe Centrum Wystawowe, zdj. ZHA

 

W samej konstrukcji architekci usiłowali zachować czystość formy, stawiając na minimalizm i oszczędną geometrię. Dzięki świadomości, że mniej znaczy więcej, pracownikom ZHA udało się stworzyć lekki, lecz efektowny budynek, którego elastyczne przestrzenie wewnętrzne będzie łatwo dopasować do aktualnych potrzeb galerii.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.