Osiedle Tymiankowa od 3DPROJEKT

Osiedle Tymiankowa od 3DPROJEKT

Osiedle Tymiankowa, zdj. 3DPROJEKT

Na obrzeżach Łodzi powstanie nowe, wyjątkowe osiedle mieszkalne o sielskiej nazwie Osiedle Tymiankowa. Niewielka osada połączy mieszkańców z wszechobecną naturą, a prywatne, zaprojektowane ze smakiem domy pozwolą im odpocząć od miejskiego zgiełku.

Obszar, na którym powstanie Osiedle Tymiankowa charakteryzuje się wyjątkowymi widokami i pełną życia naturą. „To nie bez znaczenia dla przyjętej idei urbanistycznej i funkcjonalnej, zgodnie z którą inwestycję mają charakteryzować maksymalne otwarcie stref dziennych na otaczający krajobraz i ciepłe popołudniowe słońce” – opowiadają architekci. Mieszkańcy osiedla będą mieli zatem okazję doświadczyć prawdziwego relaksu i połączenia z naturą.

Osiedle Tymiankowa, zdj. 3DPROJEKT

 

Co więcej, w bezpośrednim sąsiedzwie osiedla znajduje się stadnina koni, co tylko podkreśla wiejski styl zabudowy. „Ze względu na bliskość stadniny koni i pastwisk zależało nam również, aby nadać budynkom cechy architektury ruralnej, stąd też pojawia się drewno zastosowane w charakterystyczny sposób na szczytowych ścianach budynku” – mówią architekci w rozmowie z portalem Architektura i Biznes. Malutkie osiedle składa się z czterech klimatycznych budynków – dwóch domów jednorodzinnych i dwóch w zabudowie bliźniaczej. Wszystkie budynki cechują się niezwykle przytulnym i funkcjonalnym projektem.

Osiedle Tymiankowa, zdj. 3DPROJEKT

 

Projektanci opisują Osiedle Tymiankowa jako „architekturę butikową”. Co mają na myśli? ”Pochodzący z języka francuskiego przymiotnik „butikowy” oznacza mały sklep z ekskluzywną odzieżą. Natomiast w architekturze sięgamy po to słowo, by opisać obiekty o małej skali, ale ekskluzywnej stylistyce i ta charakterystyka doskonale pasuje do naszego projektu Osiedla Tymiankowa. W przypadku tej inwestycji, jak i innych inwestycji deweloperskich, luksusem jest przede wszystkim przestrzeń i lokalizacja” – tłumaczą członkowie zespołu projektowego 3DPROJEKT.

Osiedle Tymiankowa, zdj. 3DPROJEKT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.