NOTTURNO HOUSE. Nowy projekt od REFORM Architekt
Marcin Tomaszewski, twórca najciekawszych projektów domów jednorodzinnych w Polsce, przedstawia wizję RE: NOTTURNO HOUSE, budynku o wyjątkowym charakterze i niepowtarzalnej formie.
Oficjalnie otwarto stadion Ahmed Bin Ali w Al Rayyan, na którym organizowane będą mecze podczas Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze. Obiekt otworzył swoje podwoje dla publiczności dokładnie dwa lata przed rozpoczęciem turnieju piłkarskiego.
Stadion, który pomieści 40 tysięcy miejsc siedzących powstał na zachodnim krańcu metropolii Doha, został zaprojektowany przez brytyjskie studio architektoniczne Pattern Design. Przyciągający wzrok obiekt ma być punktem orientacyjnym dla wjeżdżających do miasta. „Stadion dosłownie pełni rolę znaków drogowych wzdłuż autostrad Durkan, przy wjeździe na pustynię w Katarze. To ostatnia rzecz, którą zobaczysz przed wyjazdem i pierwsza, którą spostrzeżesz po przyjeździe” – chwali swój projekt Luke Harrison, zastępca dyrektora studia Pattern Design.
Jest to czwarty stadion w Katarze ukończony przed Mistrzostwami Świata, po stadionie Education City, również zaprojektowanym przez Pattern Design we współpracy z Fenwick-Iribarren Architects, stadionie Al Wakrah autorstwa zespołu z pracowni Zaha Hadid Architects oraz obiekcie Khalifa International.
Jak mówią architekci odpowiedzialni za projekt, inspiracją dla zewnętrznych elementów budynku był unikalny krajobraz pobliskiej pustyni. „Pustynia jest ważnym elementem lokalnej kultury, mieszkańcy miasta uciekają na pustynne wydmy z miast, aby odpocząć w dni wolne od pracy. Naszym celem było uchwycenie istotności tego miejsca za pomocą przypominających wydmy zewnętrznych membran, które będą również niezwykle pomocne podczas zimowych miesięcy Pucharu Świata” – dodają architekci.
Marcin Tomaszewski, twórca najciekawszych projektów domów jednorodzinnych w Polsce, przedstawia wizję RE: NOTTURNO HOUSE, budynku o wyjątkowym charakterze i niepowtarzalnej formie.
Zaha Hadid Architects przedstawia zwycięską propozycję kompleksu wielofunkcyjnego w Budapeszcie, składającego się z przestrzeni mieszkaniowych, biurowych i handlowych, połączonych ze sobą spajającymi lokalną społeczność zielonymi terenami, przeznaczonymi do wspólnego użytku. Inwestycja powstanie w Budapeszcie.
Studio Melike Altınışık Architects opublikowało kolejne zdjęcia zaprojektowanej przez nich wieży telewizyjno-radiowej. Futurystyczna, oryginalna konstrukcja o wysokości 369 metrów stanie w centrum Stambułu. Choć budynek częściowo funkcjonuje już od końca ubiegłego roku, spełniając swoje podstawowe funkcje, to wciąż jest zamknięty dla odwiedzających. Całkowite zakończenie prac nad wnętrzami wieży planowane jest na koniec wiosny tego roku.
Firma Filter Architecture zakończyła budowę minischroniska Zoran Simic w Bośni i Hercegowinie. Niewielki domek, znajdujący się na odległej górze Visočicy, da schronienie strudzonym piechurom, a także roztoczy przed nimi zachwycający widok na krajobraz.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.