Prisma Towers od BIG

Prisma Towers od BIG

zdj. BIG

Firma BIG wygrała przetarg na zaprojektowanie 300-metrowej wieży mieszkalnej i 250-metrowej wieży biurowej dla dzielnicy Guiwan, położonej w metropolii Qianhai, która jest centrum finansowym Chin. Powstający w ramach nowego planu rozwoju Zatoki Qianhai, projekt Prisma Towers ma na celu stworzenie nowych przestrzeni do pracy, życia oraz zabawy.

Dwie wieże składające się na całość projektu zwężają się delikatnie ku górze, tworząc subtelne zielone balkony. Powstałe między bryłami otwory tworzą obszerną przestrzeń publiczną otoczoną bujną zielenią. „Dzięki swojej ponadczasowej prostocie i otwartości architektura dwóch wieżowców jest mocno zakorzeniona w miejskich wartościach leżących u podstaw Shenzhen – pionowego, nowoczesnego miasta z tysiącem parków” – mówi Bjarke Ingels, założyciel i dyrektor kreatywny BIG.

zdj. BIG

 

Wieże są połączone z pobliskim centrum handlowym i okolicznymi przestrzeniami. Tworzy to sieć pieszych dróg z wieloma przejściami, ostatecznie prowadzącą do nabrzeża zatoki Qianhai. Przestrzenie publiczne na parterze obejmują amfiteatr, zacienione drzewami przestrzenie socjalne i bar.

zdj. BIG

 

Budynki zostaną wyposażone w ogniwa fotowoltaiczne, aby zmniejszyć negatywne działanie projektu na środowisko. Każde mieszkanie w projekcie będzie posiadać nawiewniki wentylacyjne pozwalające na wydajną naturalną wentylację. Dodatkowo woda deszczowa będzie zbierana przez pochyłe ściany osłonowe i wykorzystywana do utrzymania zieleni w przestrzeniach publicznych.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.