Projekt 3XN w Sztokholmie

Projekt 3XN w Sztokholmie

Kvarter 1, zdj. 3XN

Firma 3XN wygrała konkurs na projekt nowego budynku biurowego Kvarter 15 w Östra Hagastaden w Sztokholmie. Nowoczesny projekt został zaprojektowany tak, by połączyć autostradę, miasto i pobliski park Hagaparken.

 

Zwycięska propozycja zaprojektowana przez 3XN stawia na koncepcję, która wyróżnia się z otoczenia, przy jednoczesnym estetycznym dopasowaniu do sąsiadujących budynków. W swoim projekcie architekci ukazują współczesne spojrzenie na dawną, ceglaną architekturę. Z drugiej strony przywiązanie do tego właśnie materiału budowlanego świadczy o inspiracji traydcją.

Kvarter 1, zdj. 3XN

Architekci z3N mają nadzieję, że nowy budynek da drugie życie całemu obszarowi, oprócz samego biurowca, powstaną tam także sklepy i lokale gastronomiczne.  Projekt obejmuje również ścieżkę dla pieszych i rowerzystów– drogi połączą kompleks biurowy z publicznym parkiem Hagaparken i jeziorem Brunnsviken. Sam budynek będzie miał jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję – dla pobliskiego parku stanie się barierą, która odgrodzi go od hałasu i zanieczyszczeń ulicy.

Kvarter 1, zdj. 3XN

 […] W złożonym budynku z wieloma najemcami niezwykle ważne jest zapewnienie możliwości dzielenia się wiedzą i inspiracjami pomiędzy różnymi organizacjami i ludźmi” – mówi Jan Ammundsen, starszy partner 3XN.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.