ORIGAMITECTURE. Domy z papieru

ORIGAMITECTURE. Domy z papieru

Plakat wydarzenia

Organizatorzy serdecznie zapraszają architektów i projektantów do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie Origamitecture. Wyjątkowy konkurs wyłoni najlepszą koncepcję architektoniczną inspirowaną japońską sztuką składania papieru.

Zadanie jest proste i polega na stworzeniu koncepcji budynku z kartki papieru, a także wyjaśnieniu planów pięter i przestrzeni w nich zawartych. Wyzwanie projektowe polega na opracowaniu koncepcji architektonicznej o określonej funkcji i zsyntezowaniu w niej przestrzeni” – możemy przeczytać na stronie organizatora. Założeniem konkursu jest wykonanie modelu koncepcji miejskiego targowiska za pomocą dwóch kartek rozmiaru A3.

Co szczególnie ważne, organizatorzy wyraźnie ograniczają możliwości poprawek swoich modeli za pomocą technologii cyfrowych. W konkursie dozwolone jest jedynie robienie zdjęć za pomocą aparatów fotograficznych, skanowanie ich i drukowanie.

„Origami zajmie wszystkich od okresu dzieciństwa aż do czasów studenckich (szczególnie architektów). Sztuka ta pozwala na tworzenie przestrzeni trójwymiarowych, dzięki czemu była jednym z pierwszych sposobów na przedstawienie architektury w trzech wymiarach. Pomimo swojej wielowiekowej historii, origami nadal jest świetnym sposobem na jej przedstawienie i realizowanie pomysłów trójwymiarowych” – możemy przeczytać na oficjalnie konkursu.

Więcej informacji, regulamin oraz zgłoszenia na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.