Reel. Konkurs
Rusza konkurs Reel, którego przedmiotem jest esej na temat architektury w filmach fabularnych. Uczestnicy będą musieli wykazać się doskonałą znajomością zarówno zagadnień związanych z architekturą, jak i filmoznawstwem.
Norweskie biura architektoniczne A-lab i LPO ujawniły projekt zagospodarowania obszaru w Bispevika, części Fjord City – planu rewitalizacji nabrzeża w centrum Oslo w Norwegii. Projekt wzmacnia połączenia między historycznym Oslo a jego nowymi częściami, jednocześnie wprowadzając do dzielnicy przestrzenie kulturalne, kreatywne i komercyjne.
Firma A-lab była zaangażowana w rozwój nowej części miasta od samego początku – w 2003 r. wraz z firmami architektonicznymi MRDV i Dark wygrała konkurs na plan zagospodarowania kilku działek. Działka C6 jest ostatnim elementem tej zabudowy. Ze względu na położenie działki – na styku historycznej i nowoczesnej części Oslo - ważne było, aby jej zagospodarowanie odzwierciedlało charakter zarówno nowej, jak i starej dzielnicy, pełniąc rolę architektonicznego mediatora.
Inwestycja składa się z pięciu budynków, których forma nawiązuje do ważnych lokalnych zabytków, takich jak barokowa rezydencja Ladegården. Tuż obok historycznych budynków znajdą się przestrzenie do użytku społeczności: miejsca spotkań na świeżym powietrzy, organizacje kulturalne, restauracje, kino, powierzchnie handlowe oraz obszary przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Jak twierdzą twórcy projektu, ma on wzmacniać poczucie przynależności i motywować społeczność do spędzania wolnego czasu poza domem.
Rusza konkurs Reel, którego przedmiotem jest esej na temat architektury w filmach fabularnych. Uczestnicy będą musieli wykazać się doskonałą znajomością zarówno zagadnień związanych z architekturą, jak i filmoznawstwem.
Ricardo Bofill, hiszpański architekt stojący za projektem znanego apartamentowca Walden 7 w Katalonii, zmarł w wieku 82 lat. Wiadomość o śmierci Bofilla ogłosiła kilka dni temu jego pracownia Ricardo Bofill Taller de Arquitectura.
Rozpoczęły się prace nad renowacją Shenzen Women & Children Centre, której projekt przygotowała pracownia MVRDV. Shenzen Women & Children Centre to zbudowany w latach 80. wieżowiec, który od lat pełni ważną funkcję społeczną w chińskim mieście. Studio MVRDV odmieni „starzejący się” budynek poprzez nadanie mu koloru oraz reorganizację otaczających go zielonych przestrzeni.
Atelier Kempe Thill wygrało konkurs na projekt nowego budynku w Hamburgu w Niemczech. Zaprojektowany dla Magna Real Estate wieżowiec znajduje się na półwyspie Łaby, w parku biznesowym Finkenwerder.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.