Projekt winiarni Bodegas Faustino od Foster and Parners

Projekt winiarni Bodegas Faustino od Foster and Parners

zdj. Foster + Partners

Foster + Partners zaprezentowało projekt nowej winiarni dla Bodegas Faustino, jednego z najbardziej uznanych producentów wina w Hiszpanii. Zaprojektowana przez studio brytyjskiej pracowni budowla ma stanąć na wzgórzu w La Rioja, otoczeniu rozległych winnic. Winiarnia ma zostać zbudowana w pobliżu istniejącego budynku produkcyjnego, który zostanie przekształcony w centrum wystawowe, oferujące wizytującym różnorodne atrakcje.

Nowy obiekt, charakteryzujący się oryginalną falistą formą, został zaprojektowany z myślą o minimalnym wpływie na środowisko. Dzięki wykorzystaniu pasywnej ochrony termicznej, w tym wykorzystaniu betonowej powłoki, projektanci zamierzają zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na energię. Wszystkie procesy produkcyjne będą odbywać się wewnątrz budynku, a sama droga do winnicy będzie prowadzić przez atrakcyjne, niespotykane miejsca. Wewnątrz obiektu zostaną stworzone przestrzenie do pracy, a także sale degustacyjne i miejsca wypoczynku. 

zdj. Foster + Partners

 

Projekt ma na celu stworzenie bardziej zrównoważonej winiarni, która umożliwi produkcję wina i promocję kultury winiarskiej przy jednoczesnym poszanowaniu naturalnego krajobrazu. Bodegas Faustino to jedno z największych winiarskich przedsiębiorstw w Hiszpanii, z siedzibą w Oyón w prowincji Álava. Firma produkuje wino w regionie Rioja od ponad 150 lat. Wino to jest eksportowane do ponad 100 krajów na całym świecie. Marka posiada już kilka winnic w La Rioja, w tym winnicę Los Cerros, którą zaprojektowało biuro Norman Foster.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.