Nomad House. Konkurs

Nomad House. Konkurs

Materiały organizatora

Wraz ze zmianami społecznymi zmienia się również obraz typowego miejsca pracy. Biura z miejsc produkcji zmieniły się w miejsca społeczności, kreatywności i zdrowego balansu między odpoczynkiem a pracą. Konkurs Nomad House zbierze najlepsze projekty współczesnych miejsc pracy.

Biorąc pod uwagę, ile czasu spędzamy w miejscu pracy w ciągu tygodnia, sensowne jest postrzeganie biura jako miejsca nie tylko pracy, ale także wykonywania codziennych czynności. Morell Lovell w swoim artykule na temat ewolucji biura przewiduje, że biura przyszłości nie będą postrzegane tylko jako miejsce do produkcji i działania, ale jako miejsce do łączenia się, współpracy i rozwoju” – piszą organizatorzy konkursu. „Przewiduje się, że wraz z szybko postępującą urbanizacją do 2050 r. 70% światowej populacji będzie mieszkać w miastach. Domy już teraz stają się droższe i mniejsze. Ruch kołowy i pieszy w miastach ma pierwszorzędne znaczenie, a to dopiero początek tego, co ma nadejść” – dodają.

Czy możemy wymyślić lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać w miastach, pracować w intelektualnie i nie tracić nic ze swojego spokoju? Wyzwanie konkursowe polega na zaprojektowaniu hybrydowej struktury domu i miejsca pracy dla cyfrowych nomadów. Projekt ma być osadzony w roku 2023.  Zaprojektowana konstrukcja powinna być na tyle elastyczna, aby była dostosowana do ciągłej migracji mieszkańców.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.