Projekt wirtualnej siedziby Vice od studia BIG

Projekt wirtualnej siedziby Vice od studia BIG

Siedziba Vice w Metaverse, zdj. BIG

Duńskie studio architektoniczne BIG zaprojektowało swój pierwszy budynek w systemie metaverse, który rodzi w odbiorcach tyle samo ciekawości, co nieufności. Pierwszy tego rodzaju projekt BIG to Viceverse – wirtualne biuro firmy medialnej Vice Media Group.

Niedawno otwarte biuro Viceverse znajduje się na platformie Decentraland. Będzie służyło jako wirtualne laboratorium innowacji i umożliwi prace nad projektami dotyczącymi NFT, a także innymi przedsięwzięciami internetowymi. „To eksperymentalny plac zabaw” – mówi Morten Grubak, międzynarodowy dyrektor kreatywny ds. innowacji w Virtue Futures Vice Media. „To niezwykle ekologiczny budynek! Możemy położyć całą podłogę w ciągu jednego dnia, więc postrzegamy go jako eksperymentalny plac zabaw i płótno, na którym można malować do woli” – dodaje.

Siedziba Vice w Metaverse, zdj. BIG

 

Wirtualna siedziba Vice to budynek z pofałdowaną fasadą, z biurami rozłożonymi na wielu kondygnacjach, do których można dostać się przez prowadzący przez środek budynku korytarz. Pracownicy w nowej „siedzibie” będą mogli prowadzić zdalne spotkania, dzięki czemu międzynarodowa współpraca okaże się jeszcze łatwiejsza.

„Ta przestrzeń jest polem wielu cyfrowych eksperymentów, ma wiele ukrytych elementów, możliwych do dostrzeżenia jedynie przez młodych, ciekawskich odkrywców – w tym zakodowany przepis na to, jak dotrzeć do wybranych przez siebie meta-mentorów” – zagadkowo dodaje Grubak.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.