Duńskie studio architektoniczne BIG zaprojektowało swój pierwszy budynek w systemie metaverse, który rodzi w odbiorcach tyle samo ciekawości, co nieufności. Pierwszy tego rodzaju projekt BIG to Viceverse – wirtualne biuro firmy medialnej Vice Media Group.
Niedawno otwarte biuro Viceverse znajduje się na platformie Decentraland. Będzie służyło jako wirtualne laboratorium innowacji i umożliwi prace nad projektami dotyczącymi NFT, a także innymi przedsięwzięciami internetowymi. „To eksperymentalny plac zabaw” – mówi Morten Grubak, międzynarodowy dyrektor kreatywny ds. innowacji w Virtue Futures Vice Media. „To niezwykle ekologiczny budynek! Możemy położyć całą podłogę w ciągu jednego dnia, więc postrzegamy go jako eksperymentalny plac zabaw i płótno, na którym można malować do woli” – dodaje.
Wirtualna siedziba Vice to budynek z pofałdowaną fasadą, z biurami rozłożonymi na wielu kondygnacjach, do których można dostać się przez prowadzący przez środek budynku korytarz. Pracownicy w nowej „siedzibie” będą mogli prowadzić zdalne spotkania, dzięki czemu międzynarodowa współpraca okaże się jeszcze łatwiejsza.
„Ta przestrzeń jest polem wielu cyfrowych eksperymentów, ma wiele ukrytych elementów, możliwych do dostrzeżenia jedynie przez młodych, ciekawskich odkrywców – w tym zakodowany przepis na to, jak dotrzeć do wybranych przez siebie meta-mentorów” – zagadkowo dodaje Grubak.
Japoński kolektyw artystyczny TeamLab ujawnił projekt galerii sztuki cyfrowej TeamLab Phenomena w Abu Dhabi, która będzie stałym miejscem wystaw biura. Nowe centrum kultury ma powstać na wyspie Saadiyat, tuż obok Muzeum Historii Naturalnej Abu Dhabi zaprojektowanego przez studio Mecanoo.
Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wyraził poparcie dla ustawy stanowej, która ułatwiłaby miastu przekształcenie niewykorzystanych lub pustych hoteli w niedrogie mieszkania. Rozwiązanie to ma być odpowiedzią na postępujący kryzys mieszkaniowy.
Japoński artysta i projektant Yuri Suzuki prezentuje Sonic Bloom, interaktywną instalację stworzoną z różnokolorowych rurek, których funkcją jest przekazywać dźwięk z jednej części do innej. Forma konstrukcji nawiązuje do kształtu rozkwitających kwiatów.
Stowarzyszenie Punkt Wspólny oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań zapraszają studentów kierunków związanych z projektowaniem do udziału w ósmej edycji warsztatów Mood for Wood pod hasłem przewodnim „Into the Wild”. Uczestnicy, będąc pod okiem doświadczonych architektów i urbanistów, będą mogli doskonalić swój warsztat projektowy i rozwijać kreatywność.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.