Przystanek Kosmos. Konkurs

Przystanek Kosmos. Konkurs

Plakat wydarzenia

Platforma UNI zaprasza architektów i projektantów do udziału w koncepcyjnym wyzwaniu Spacestop. Zadaniem uczestników będzie zaprojektować kosmiczną przystań dla podróżujących między planetami Układu Słonecznego.

Choć konkurs ma charakter koncepcyjny, a jego temat wydaje się niemożliwą (a nawet jeśli możliwą, to niezwykle odległą) perspektywą, jury oczekuje projektów dobrze przemyślanych pod względem logistycznym. Członkowie sądu mają nadzieję zobaczyć odważne, oryginalne wizje tego, jak będzie wyglądał kosmos po tym, jak Ziemianie przejmą nad nim kontrolę.

„Zaprojektuj kosmiczny hotel, który pomieści 100 apartamentów i będzie służył jako przystanek dla podróżujących w kosmosie. Obiekt musi działać podobniej jak motele na autostradach. Swoje wizje możecie oprzeć na dorobku nauki lub na wizjach rodem z science fiction. Celem tego wyzwania jest zaprojektowanie jakościowego wnętrza bez uszczerbku na funkcjonalności przestrzeni” – piszą organizatorzy.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 7 lutego 2022.  Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. USD. Na zdobywców pozostałych nagród również czekają nagrody pieniężne. Konkurs ma charakter koncepcyjny, mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Udział w wyzwaniu jest płatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.