Tylko najmłodsi z nas nie pamiętają domków letniskowych Brda. Trójkątne konstrukcje, których szczyt popularności przypadał jeszcze na lata PRL-u, pozostały w zbiorowej świadomości amatorów letnich wycieczek na lata. Choć z biegiem lat konsekwentnie wypierały je wygodniejsze i nowocześniejsze konstrukcje, drewniane domki nadal można spotkać w mniejszych nadmorskich miejscowościach czy nad jeziorami, gdzie służą za schronienie dla letnich kolonii i obozów szkolnych. To właśnie tym kultowym obiektem, o którym wielu z nas przypomni sobie z nostalgicznym westchnięciem, zainspirował się Marcin Tomaszewski, projektując RE: BRRRDA HOUSE.
Pracę nad projektami zaczynam od obserwacji. Tak było również tym razem. Znałem potrzeby Klientów, będąc już na miejscu, w zasadzie wiedziałem, jak ten dom będzie wyglądał. Bardzo często inspiracja pojawia się u mnie jak impuls. Letni deszcz, piękno Mazur i od razu w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia współczesnej wersji domku Brda. W tej wersji projektu to aż w potrójnej odsłonie” — mówi Marcin Tomaszewski. Architekt przyznaje, że choć zaprojektowany przez niego dom nie jest wyłącznie domkiem letniskowym, a domem całorocznym, zależało mu, aby kojarzył się z dziecięcą beztroską, wakacjami, ciepłem i słońcem.
Nowoczesna forma nawiązuje do domków Brda poprzez powielony trzykrotnie kształt trójkąta. Bryły o trójkątnym przekroju zostały częściowo pokryte drewnem, charakterystycznym dla kultowych letniskowych konstrukcji. Nowoczesnym i oryginalnym elementem RE: BRRRDA HOUSE są również zajmujące znaczącą część fasady przeszklenia, które otwierają widok na otoczenie i nadają domowi niezwykłej lekkości.
Prace nad RE: BRRRDA HOUSE mają rozpocząć się latem tego roku.
Architekci MAD pod kierownictwem Ma Yansonga zaprezentowali wizualizacje MoLo, Mobility and Logistic hub, nowego elementy Milano Innovation District. Wysoki na 28,5 metra budynek składa się z kilku składowych o łącznej powierzchni 68 700 metrów kwadratowych.
W styczniu tego roku zmarł Ricardo Bofill, kataloński architekt i urbanista. Kilka tygodni przed jego śmiercią ukończono jednak projekt oryginalnej willi, do stworzenia której architekta zainspirowała struktura klasycznej świątyni. Oryginalny obiekt doczeka się realizacji w kompleksie Palmares Ocean Living & Golf.
Firma CEMEX zaprasza studentów i absolwentów studiów architektonicznych i budowlanych do udziału w konkursie Kreuj zieloną przyszłość z CEMEX. Konkurs wyłoni najlepszą pracę dyplomową dotykającą zagadnień innowacji technologicznych i produktowych dla branży materiałów budowlanych.
Londyńska firma architektoniczna Szczepaniak Astridge wygrała międzynarodowy konkurs na projekt nowej siedziby firmy Supermax. Marka jest międzynarodowym producentem, dystrybutorem i sprzedawcą wysokiej jakości rękawic medycznych i dzięki przychodom, które zapewniła jej niedawna pandemia COVID-19, może pozwolić sobie na nową siedzibę.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.