RE: BRRRDA HOUSE od studia REFORM Architekt

RE: BRRRDA HOUSE od studia REFORM Architekt

RE: BRRRDA HOUSE, zdj. REFORM Architekt

Tylko najmłodsi z nas nie pamiętają domków letniskowych Brda. Trójkątne konstrukcje, których szczyt popularności przypadał jeszcze na lata PRL-u, pozostały w zbiorowej świadomości amatorów letnich wycieczek na lata. Choć z biegiem lat konsekwentnie wypierały je wygodniejsze i nowocześniejsze konstrukcje, drewniane domki nadal można spotkać w mniejszych nadmorskich miejscowościach czy nad jeziorami, gdzie służą za schronienie dla letnich kolonii i obozów szkolnych. To właśnie tym kultowym obiektem, o którym wielu z nas przypomni sobie z nostalgicznym westchnięciem, zainspirował się Marcin Tomaszewski, projektując RE: BRRRDA HOUSE.

Pracę nad projektami zaczynam od obserwacji. Tak było również tym razem. Znałem potrzeby Klientów, będąc już na miejscu, w zasadzie wiedziałem, jak ten dom będzie wyglądał. Bardzo często inspiracja pojawia się u mnie jak impuls. Letni deszcz, piękno Mazur i od razu w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia współczesnej wersji domku Brda. W tej wersji projektu to aż w potrójnej odsłonie” — mówi Marcin Tomaszewski. Architekt przyznaje, że choć zaprojektowany przez niego dom nie jest wyłącznie domkiem letniskowym, a domem całorocznym, zależało mu, aby kojarzył się z dziecięcą beztroską, wakacjami, ciepłem i słońcem.

RE: BRRRDA HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Nowoczesna forma nawiązuje do domków Brda poprzez powielony trzykrotnie kształt trójkąta. Bryły o trójkątnym przekroju zostały częściowo pokryte drewnem, charakterystycznym dla kultowych letniskowych konstrukcji. Nowoczesnym i oryginalnym elementem RE: BRRRDA HOUSE są również zajmujące znaczącą część fasady przeszklenia, które otwierają widok na otoczenie i nadają domowi niezwykłej lekkości.

RE: BRRRDA HOUSE, zdj. REFORM Architekt

 

Prace nad RE: BRRRDA HOUSE mają rozpocząć się latem tego roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.