Re-Record. Konkurs

Re-Record. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Re-Record. Jego celem jest znalezienie idealnego projektu centrum muzycznego.

W świecie iPodów, smartfonów i innych odtwarzaczy kultura słuchania płyt winylowych powoli odchodziła w zapomnienie na przestrzeni ostatnich lat. Jednak od jakiegoś czasu można zaobserwować powrót mody na tradycyjne odtwarzanie muzyki.  Po prawie 30 latach, płyty winylowe wracają na rynek i wznowiona zostaje ich produkcja w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na ten format. Pomimo swoich wad, wyjątkowe brzmienie gramofonu jest nadal cenione wśród melomanów.

Konkurs ma przywrócić doświadczenie kupowania płyty w sklepach stacjonarnych. Te przestrzenie dodają realności doświadczaniu muzyki, dlatego projekt przestrzenny takiego miejsca musi być tak autentyczny i namacalny, jak same płyty.

Wyzwaniem, które stoi przed uczestnikami konkursu będzie stworzenie projektu centrum muzycznego, skupiającego się wokół tradycyjnych metod odtwarzania muzyki. Będzie towarzyszyć mu sklep z płytami winylowymi. Projekt powinien mieć również przestrzeń, której celem jest umożliwienie ludziom słuchania muzyki winylowej w zamkniętej, spokojnej przestrzeni.

Hipotetyczne centrum muzyczne ma stanąć w Nowym Orleanie – mieście, które budzi skojarzenia z muzyką bluesową i jazzową. Położony w samym sercu miasta, teren otoczony jest przez osiedla mieszkaniowe i inne przestrzenie komercyjne. Projekt powinien uwzględniać kontekst i charakter otoczenia.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.