Rembrandtweg Ridderkerk. Ekologiczne osiedle

Rembrandtweg Ridderkerk. Ekologiczne osiedle

Rembrandtweg Ridderkerk, zdj. HA-HA

Studio HA-HA, we współpracy z BIK Bouw i Wooncompas Housing, wybuduje cztery bloki mieszkań socjalnych dla społeczności Ridderkerk, niedaleko Rotterdamu w Holandii. W projekcie wykorzystano materiały pozyskane z rozbieranego osiedla socjalnego, wybudowanego w latach 50., oraz zastosowano innowacyjny system modułowo-drewniany, aby projekt był jeszcze bardziej zrównoważony.

Cechą charakterystyczną projektu jest zróżnicowane zastosowanie określonych form, np. ram okiennych i drzwi, które są jednocześnie donicami lub miejscami do siedzenia dla mieszkańców. Ważnym aspektem projektu jest też architektoniczny recykling – ścieżki spacerowe dookoła budynków zostaną wykonane z cegły „z odzysku”. Do projektu wykorzystana zostanie również konstrukcja betonowa i piwnice rozbieranych w mieście budynków.

Rembrandtweg Ridderkerk, zdj. HA-HA

 

Bloki mieszkalne są połączone siecią zewnętrznych chodników. Dobrze zaprojektowana przestrzeń zewnętrzna daje każdemu lokalowi możliwość posiadania własnego tarasu, co ma na celu zwiększenie liczby interakcji między sąsiadami. Projekt ma również na celu zwiększenie bioróżnorodności obszaru poprzez zagospodarowanie miejsca dla roślin i zwierząt oraz zaaranżowanie zielonych dachów, które będą wykorzystywane do rekultywacji wody i wytwarzania energii.

Rembrandtweg Ridderkerk, zdj. HA-HA

 

Rozpoczęcie budowy Rembrandtweg Ridderkerk zaplanowano na 2024 r.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.