Rewitalizacja Muzeum w Little Rock

Rewitalizacja Muzeum w Little Rock

Arkansas Museum of Fine Arts, zdj. Studio Gang

Nowe Muzeum Sztuk Pięknych Arkansas w Little Rock w USA zostanie udostępnione publiczności 22 kwietnia 2023 r. Zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Studio Gang we współpracy z Polkiem Stanleyem Wilcoxem oraz pracownią architektury krajobrazu i projektowania urbanistycznego SCAPE, muzeum odznacza się wyjątkową formą.

Choć prace nad budynkiem jeszcze trwają, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów muzeum, składany betonowy dach, jest już gotowy. Nowa linia dachu rozciąga się na całej długości budynku, łącząc dawną konstrukcję z nowymi formami.

 Arkansas Museum of Fine Arts, zdj. Studio Gang

Proces rewitalizacji muzeum, jak opowiadają architekci ze Studio Gang, rozpoczął się od dokładnego zbadania oryginalnego budynku, który powstał w 1937 roku. Podejście studia opierało się na dążeniu do uzyskania spójności pomiędzy nowymi a starymi strukturami, przy jednoczesnym podkreśleniu istotnych elementów historycznych, np. zabytkową fasadę w stylu Art Deco. Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu korytarza, który biegnie wzdłuż muzeum i łączy przestrzenie z otaczającym krajobrazem.

 Arkansas Museum of Fine Arts, zdj. Studio Gang

 

„To, co wyróżnia pracę Studio Gang, to nieustanne poszukiwanie logiki każdego budynku, proces odkrywania wyjątkowych cech każdego projektu, a także zagłębianie się w nich w poszukiwaniu inspiracji” – mówi architekt Mohsen Mostafavi.

Źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.