Robust. Konkurs

Robust. Konkurs

Materiały organizatora

Choć wiele aglomeracji na świecie zagrożonych jest zniszczeniem przez huragany i powodzie, to procesie planowania miast zakłada się podejście optymistyczne. Każda z miejscowości, która może być zniszczona przez klęskę żywiołową, powinna mieć jednak ośrodek ratunkowy, który będzie centrum operacyjnym służb i schronieniem dla dotkniętych jej skutkami mieszkańców. Platforma UNI zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie Robust, którego celem jest znalezienie idealnego projektu takiego miejsca.

Wyzwanie polega na zaprojektowaniu centrum ochrony ludności, które będzie schronieniem dla mieszkańców miasta podczas sytuacji kryzysowych takich jak huragan. Obiekt będzie pełnił funkcję centrum dowodzenia dla służb odpowiedzialnych za ochronę obywateli, ratownictwo i zarządzanie.

Konstrukcja musi być zaprojektowana tak, aby wytrzymać zagrożenia związane z burzami, powodziami i gradem, należy zatem wybrać materiały i technologie odporne na zjawiska atmosferyczne. Funkcjonalność budynku nie może jednak obniżać walorów estetycznych projektu,

Celem projektu ma być stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, która będzie służyć jako ośrodek szkoleniowy dla służb, a jednocześnie będzie pełnić funkcję centrum kryzysowego. Ponadto może on być wykorzystany jako obiekt do przechowywania wyposażenia potrzebnego do reagowania na klęski żywiołowe i podejmowania czynności ratunkowych.

zniszczyło 300 000 konstrukcji pod wodą, zabiło 68 osób i spowodowało szkody o wartości ponad 120 milionów dolarów. Podejmowane są liczne interwencje ze strony władz i społeczności lokalnych, które mają pomóc w odbudowie miast po tych wydarzeniach.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.