Tour Triangle. Budowa kontrowersyjnej inwestycji rusza na nowo

Tour Triangle. Budowa kontrowersyjnej inwestycji rusza na nowo

Tour Triangle, zdj. Herzog & de Meuron

Budowa wieżowca Tour Triangle zaprojektowanego przez szwajcarskie studio Herzog & de Meuron zostanie wznowiona! Inwestycja, za którą odpowiada firma deweloperska Unibail-Rodamco-Westfield wzbudza w mieszkańcach Paryża skrajne emocje, które dały początek dyspucie publicznej o architekturze miasta.

Jak podaje francuska prasa, firma Unibail-Rodamco-Westfield zawarła w tym miesiącu umowę z firmą ubezpieczeniową AXA, która zagwarantuje deweloperowi wsparcie finansowe projektu, którego całkowity koszt wynosi ok. 670 mln euro. Oczekuje się, że prace budowlane rozpoczną się pod koniec tego roku, a zakończą w 2016, co oznacza, że budynek powstanie z dwunastoletnim opóźnieniem.

Tour Triangle, zdj. Herzog & de Meuron

 

Tour Triangle będzie największym wieżowcem, jaki pojawił się na panoramie centrum Paryża od 1973 roku. Powstający przy Avenue Ernest-Renan budynek pomieści biura, centrum konferencyjne, sklepy, restauracje i hotel. Według francuskiej gazety „Ouest-France”, Philippe Goujon, burmistrz 15. dzielnicy, zapewnił, że zaapeluje do władz o zatrzymanie budowy. „Le Parisien” natomiast podał do wiadomości, że francuska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie zarzutów o faworyzowanie firmy Viparis, również odpowiadającej za budowę wieżowca, przez burmistrzyni Paryża Anne Hidalgo. Kontrowersje otaczające inwestycję mogą opóźnić jej budowę o kolejne lata.

Tour Triangle, zdj. Herzog & de Meuron

 

Firma architektoniczna Herzog & de Meuron rozpoczęła prace nad Tour Triangle w 2006 roku. Budynek o 42 kondygnacjach, jeśli powstanie, stanie się trzecim co do wysokości budynkiem w Paryżu, zaraz za Tour Montparnasse i Wieżą Eiffla.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.