must have. Weź udział w plebiscycie Łódź Design Festival
Organizatorzy Łódź Design Festival zapraszają projektantów do udziału w konkursie must have, który ma na celu promocję polskiego designu i młodych kreatywnych twórców.
Zaprojektowany przez MVRDV Rotterdam Rooftop Walk został otwarty dla publiczności. Instalacja umożliwi gościom spacer z widokiem na panoramę miasta. Konstrukcja rozciąga się pomiędzy dachami kilku budowli w centrum Rotterdamu.
Projekt ma na celu przedstawienie, w jaki sposób można wykorzystać dachy w celu zwiększania powierzchni w gęsto zabudowanych miastach, którym brakuje przestrzeni na działania publiczne. Rotterdam Rooftop Walk będzie otwarty od 26 maja do 24 czerwca.
Spacer Rotterdam Rooftop Walk zaczyna się od ulicy handlowej Koopgoot, aby przeprowadzić zwiedzających przez dachy kolejnych kamienic. Na dachach organizacje pozarządowe i firmy urbanistyczne prezentują projekty związane z zazielenianiem, alternatywnymi sposobami wytwarzania energii i magazynowaniem wody. Ostatnim przystankiem na spacerze jest dach historycznego centrum handlowego De Bijenkorf zaprojektowanego przez Marcela Breuera w 1957 roku.
Przy okazji powstania projektu studio architektoniczne MVRDV przedstawiło 130 innowacyjnych pomysłów na wykorzystanie niezagospodarowanych dachów Rotterdamu. Powstały w ten sposób katalog zatytułowany Rooftop pokazuje, w jaki sposób przebudowa dachów może pomóc w rozwiązaniu problemów współczesnych miast, takich jak ograniczona przestrzeń i niedogodności wynikające z ocieplającego się klimatu.
Organizatorzy Łódź Design Festival zapraszają projektantów do udziału w konkursie must have, który ma na celu promocję polskiego designu i młodych kreatywnych twórców.
Artuminate zaprasza do udział w drugiej edycji konkursu Home 2122. Udział w konkursie może pomóc młodym architektom zrozumieć i przedstawić szerszej publiczności możliwości architektury mieszkaniowej przyszłości.
Nowojorskie studio Ennead Architects ukończyło największe na świecie muzeum astronomii w Szanghaju w Chinach. Bryła obiektu nie ma linii ani kątów prostych. W ten sposób uosabia kształty i dynamikę wszechświata.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.