Rozpoczęła się budowa kompleksu kulturalnego autorstwa Santiago Caltravy
Rozpoczęła się budowa kompleksu kulturalnego autorstwa Santiago Caltravy
Projekt sali artystyczno-konferencyjnej Yuan Ze, za który odpowiada Santiago Caltrava, po niemal dziesięciu latach oczekiwania, wszedł w fazę realizacji. Powstający budynek będzie kulturalnym sercem hrabstwa Taoyuan, w którym planowane są liczne wystawy i wydarzenia kulturalne. Twórcy projektu umożliwią instytucji stworzenie bogatej, różnorodnej oferty kulturalnej dla mieszkańców regionu, w skład kompleksu wejdą bowiem sala widowiskowa i konferencyjna, sala koncertowa oraz teatr.
Oczekuje się, że projekt Performing Arts Building, zlokalizowany w sąsiedztwie Uniwersytetu Yuan Ze w hrabstwie Taoyuan, na południowy zachód od Tajpej, stanie się prawdziwą mekką dla wielbicieli kultury i sztuki. Niekwestionowaną zaletą powstającej inwestycji jest bliskość promujących kulturę ośrodków naukowych oraz węzłów komunikacyjnych, które zapewnią widzom łatwy dojazd do obiektu. Kompleks złożony jest z trzech budynków: sali konferencyjno-widowiskowej, auli, na której będą odbywać się koncerty oraz teatru.
Cechą charakterystyczną zaprojektowanych przez Santiago Caltravę budynków są zakrzywione dachy, które nawiązują do tradycyjnej tajwańskiej architektury. W projekcie nie brakuje rozwiązań, które uczynią ośrodek kultury elastycznym i łatwym w użytkowaniu. Sala koncertowa zostanie wyposażona w ruchomy sufit, który umożliwi dostosowanie akustyki pomieszczenia do aktualnych potrzeb. Teatr natomiast został zaprojektowany tak, aby umożliwić organizację każdego rodzaju przedstawień – od klasycznych, w których aktorzy znajdują się na scenie, a widownia zajmuje przeznaczone dla niej miejsca siedzące, aż po nowoczesne formy sztuki teatralnej, zacierające granice między widzem a aktorem.
Pracownia architektoniczna Appels Architekten zaprojektowała wyjątkowy dom nad jeziorem w Bawarii. Dom, zbudowany z drewna sosnowego, ma powierzchnię 400 metrów kwadratowych i zlokalizowany jest na wzgórzu, co umożliwia mieszkańcom podziwianie malowniczego otoczenia, w którym się znajduje. Budynek posiada częściowo przeszklone ściany, które pozwalają na naturalne oświetlenie wnętrz, a jednocześnie zapewniają mieszkańcom nieco prywatności.
Studio Foster + Partners we współpracy z firmą Buro Happold wygrali konkurs na projekt nowego lotniska CPK, położonego między Warszawą a Łodzią. Projekt, jak mówią jego twórcy, ma być węzłem komunikacyjnym na miarę XXI wieku.
Ukończono projekt Prospect Place, które nagrodzony nagrodą Pritzker Architecture architekt Frank Gehry zaprojektował specjalnie dla Battersea Power Station w Londynie. Projekt ten jest pierwszym obiektem mieszkaniowym zrealizowanym przez Gehry’ego w Wielkiej Brytanii. Kompleks składa się z dwóch budynków, w których znajdzie się blisko 300 mieszkań.
Paryskie studio architektoniczne LAN Architecture prezentuje projekt bloków mieszkaniowych w Starsburgu. Sześć prostych, nowoczesnych elewacji budynków zostało pokryte farbami w pastelowych kolorach. Czy znienawidzony przez Polaków trend obroni się we Francji?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.