Sand House. Europejski szyk nad polskim morzem

Sand House. Europejski szyk nad polskim morzem

Sand House, zdj. CORE

Sand House to jeden z nowszych projektów mieszkalnych od studia CORE. Wyjątkowy dom z widokiem na plażę i morze w jednym z nadbałtyckich miast nawiązuje do luksusowego stylu nadmorskich posiadłości z południa Europy.

Biały, prosty dom, przypominający artystyczny pawilon stanie na plaży. To niestandardowe miejsce było pierwszym wyzwaniem, przed którym stanęli architekci. „Przy tworzeniu tego projektu staraliśmy się nie konkurować z pięknym krajobrazem. Morze, piasek i las były w tym wypadku najważniejsze. Dom miał wtopić się w otoczenie, nie dominować go. W ten sposób powstała prosta, minimalistyczna bryła, która dzięki białej elewacji i dużym przeszkleniom dopełnia wspaniały krajobraz działki naszego inwestora” – mówią twórcy projektu.

Sand House, zdj. CORE

 

„Trudnością przy projektowaniu zawsze stanowią oczekiwania klienta. Zrozumienie kontekstu miejsca i zależności, jakie wynikają z przenikania się stref wewnętrznych z zewnętrznymi. W tym projekcie kadry, jakie udało nam się uzyskać, przy zachowaniu intymności wnętrz są naszym największym sukcesem” – dodają architekci w rozmowie z portalem Architektura i Biznes. W istocie, budynek doskonale wpisuje się w otoczenie, nie konkurując z nim. Biały i prosty dom tchnie spokojem, harmonią i dyskretną elegancją, stanowiąc doskonałą alternatywę mieszkania na letnie miesiące. Liczne i obszerne przeszklenia pozwalają nadmorskiemu krajobrazowi „przenikać” do wnętrza, dzięki czemu bariera między domem a plażą zanika, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa mieszkańców.

Sand House, zdj. CORE

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.