Przebudowa Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Konkurs
SARP Wrocław zaprasza architektów do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu przy ul. Teatralnej.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziały w konkursie Strays, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Konkurs Strays to międzynarodowe wyzwanie projektowe, które zachęca do zaprojektowania przyjaznej przestrzeni dla bezdomnych zwierząt. Celem konkursu jest stworzenie przestrzeni, która zapewni bezdomnym zwierzętom poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a jednocześnie będzie zintegrowana z otoczeniem i wzmocni lokalną społeczność. Konkurs ma na celu rozwijanie innowacyjnych podejść i kreatywnych rozwiązań w dziedzinie projektowania architektonicznego i urbanistycznego dla dobra zwierząt bezdomnych. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie przestrzeni, która uwzględni potrzeby i zachowania zwierząt, a jednocześnie będzie praktyczna i efektywna w codziennym użytkowaniu. Konkurs jest otwarty dla architektów, projektantów, studentów architektury i wszystkich zainteresowanych tematyką projektowania przestrzeni dla zwierząt.
Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
SARP Wrocław zaprasza architektów do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu przy ul. Teatralnej.
Brytyjska praktyka architektoniczna Scott Brownrigg zaprojektuje i zrealizuje inwestycję The Barony – nowy obiekt turystyczny i kulturalny w East Ayrshire w Szkocji. Zespół architektów dołożył wszelkich starań, by opracować taką koncepcję zabudowy, która będzie jednocześnie funkcjonalna i atrakcyjna dla odwiedzających. Projekt powstaje w ścisłej współpracy z międzynarodowym konsultantem ds. turystyki, profesorem Terrym Stevensem.
London Design Biennale i Chatham House ogłosiły w swoim nowym manifeście zwracają uwagę na siłę sprawczą artysty w czasach globalnych kryzysów. Instytucje nawołują do tworzenia na rzecz rozwiązywania problemów, z którymi borykają się obywatele i rządy państw. Inicjatywa, nazwana przez jej inicjatorów Design Resonance in an Age of Crisis, przeanalizuje wpływ artysty na takie aspekty życia społeczeństwa jak zdrowie publiczne, środowisko, nastroje społeczne i rynek pracy.
Dla artysty, który - oprócz kawałka papieru - do stworzenia swojego dzieła potrzebował nieco betonu, dobrej jakości szkła czy solidnej stali, okres siermiężnego PRL-u mógł jawić się jako koszmar. Jeżeli jakimś cudem udało mu się zgromadzić niezbędne materiały, na drodze stawało chore prawo, surowo przestrzegane przez rozrośniętą do granic absurdu biurokrację. W takich warunkach zbudowanie czegoś, co odbiegało od przyjętych standardów, wymagało żelaznych nerwów, pasji oraz odrobiny sprytu. Dlatego popularne Igloo Witolda Lipińskiego należy uznać za triumf inteligencji nad niewydolnym systemem Ludowej Polski.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.