Tactical Urbanism NOW

Tactical Urbanism NOW

Materiały organizatora

Rusza konkurs Tactical Urbanism NOW! Zadaniem uczestników będzie wyobrażenie sobie dostępniejszych, bezpieczniejszych, odporniejszych i bardziej zrównoważonych przestrzeni publicznych. Chodzi o to, aby myśleć kreatywnie i eksperymentować z różnymi możliwościami dla poprawy warunków miast, w których żyjemy.

Badając potencjał urbanistyki taktycznej, projektanci są zachęcani do proponowania pomysłowych i niekonwencjonalnych projektów, zdolnych do zupełnego przekształcenia przestrzeni publicznej z ukrytym potencjałem, a także ożywienie niedostatecznie wykorzystanego lub zaniedbanego obszaru miejskiego.

Pomocą w zaprojektowaniu pracy konkursowej może być idea „miasta piętnastominutowego”. Termin ten definiuje wysoce elastyczny model miasta, który zapewnia wszystkim obywatelom dostęp do najważniejszych dla nich miejsc w krótkim czasie – pieszo, rowerem czy za pomocą transportu publicznego.

„Pamiętaj, że skalowalność, modułowość i elastyczność mogą być czynnikami gwarantującymi udany projekt. Jednocześnie nie zapomnij o formalnym aspekcie swojej propozycji: kolory, faktury i kształty każdego elementu mają wielkie znaczenie. Puść wodze fantazji i przenieś przestrzeń publiczną na wyższy poziom!” – zachęcają organizatorzy konkursu.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Termin zgłoszeń do konkursu upłynie 19 maja 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.