Firma Ennead Architects opublikowała plany nowego centrum nauk przyrodniczych, technologii i medycyny w Jersey City. Nowy kompleks, nazwany The Cove, zaoferuje między innymi przestrzenie badawcze dla zajmujących się naukami ścisłymi podmiotów akademickich i komercyjnych.
Po ukończeniu kampus projektu Ennead Architects będzie obejmował ponad 13 akrów, w tym aż 1,4 miliona stóp kwadratowych powierzchni laboratoryjnych i biurowych, które umożliwią naukowcom swobodną i wygodną pracę. Tuż obok powstaną obiekty mieszkalne o powierzchni 1,6 miliona stóp kwadratowych oraz parkingi. Budynki zostaną ozdobione różnorodnymi roślinami, które zasadzone na balkonach i dachach będą sprawiać wrażenie wiszących ogrodów.
W skład kompleksu wejdzie także park na nabrzeżu, dostępny zarówno dla pracowników centrum, obsługi, mieszkańców, jak i całej społeczności Jersey City. Park będzie wypełniony bujną zielenią. Projektanci zadbali o to, aby na jego terenie pojawiło się jak najwięcej rodzajów roślin, aby zachować bioróżnorodność terenu. Park w założeniu ma być miejscem relaksy, spotkań towarzyskich oraz organizacji różnorodnych wydarzeń, mniej lub bardziej związanych z działaniami naukowców.
Jak mówią twórcy projektu, jego głównym założeniem było stworzenie miejsca zaledwie kilka minut od Manhattanu, w którym spotkają się przedstawiciele różnych profesji i gałęzi nauki. Minimalistyczna, dyskretna architektura The Cove ma być komfortowym tłem do owocnych dyskusji i nawiązywania nowych relacji – zarówno naukowych, jak i biznesowych.
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza konkurs na projekt zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Złotej i Zgoda w ramach programu Nowe Centrum Warszawy. Jury oczekuje od uczestników propozycji odpowiadających na potrzeby mieszkańców Warszawy.
Intrygująca bryła domu zaprojektowanego przez Autograf studio przypomina statyw, na którym ustawione jest narzędzie do obserwacji i kontemplacji rzeczywistości. Luneta House, którego nazwa bezpośrednio wskazuje na inspiracje i skojarzenia architektów zaoferuje swoim mieszkańcom spokojne, bezpieczne schronienie, a także przestrzeń sprzyjającą głębokiemu namysłowi.
Wyrażenie „architektura sakralna” wywołuje w nas wszystkich podobne skojarzenia. Oczyma wyobraźni widzimy strzeliste wieże gotyckich kościołów, złote kopuły meczetów i kolorowe pagody. Szwajcarskie studio Herzog & de Meuron stanęło przed wyzwaniem stworzenia uniwersalnej, nieprzypisanej do żadnej z religii świątyni, która w zdecydowany sposób zerwie z tą imponującą spuścizną artystyczną.
Przez lata szokowały przyjezdnych, a w mieszkańcach wzbudzały poczucie wstydu. Brudne i ciemne nawet za dnia, nocą niebezpieczne. Teraz w końcu mają szansę zostać wizytówką miasta. Oto opowieść o lubelskich dworcach: kolejowym i autobusowym…
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.