The Cove

The Cove

The Cove, zdj. Ennead Architects

Firma Ennead Architects opublikowała plany nowego centrum nauk przyrodniczych, technologii i medycyny w Jersey City. Nowy kompleks, nazwany The Cove, zaoferuje między innymi przestrzenie badawcze dla zajmujących się naukami ścisłymi podmiotów akademickich i komercyjnych.

Po ukończeniu kampus projektu Ennead Architects będzie obejmował ponad 13 akrów, w tym aż 1,4 miliona stóp kwadratowych powierzchni laboratoryjnych i biurowych, które umożliwią naukowcom swobodną i wygodną pracę. Tuż obok powstaną obiekty mieszkalne o powierzchni 1,6 miliona stóp kwadratowych oraz parkingi. Budynki zostaną ozdobione różnorodnymi roślinami, które zasadzone na balkonach i dachach będą sprawiać wrażenie wiszących ogrodów.

The Cove, zdj. Ennead Architects

 

W skład kompleksu wejdzie także park na nabrzeżu, dostępny zarówno dla pracowników centrum, obsługi, mieszkańców, jak i całej społeczności Jersey City. Park będzie wypełniony bujną zielenią. Projektanci zadbali o to, aby na jego terenie pojawiło się jak najwięcej rodzajów roślin, aby zachować bioróżnorodność terenu. Park w założeniu ma być miejscem relaksy, spotkań towarzyskich oraz organizacji różnorodnych wydarzeń, mniej lub bardziej związanych z działaniami naukowców.

The Cove, zdj. Ennead Architects

 

Jak mówią twórcy projektu, jego głównym założeniem było stworzenie miejsca zaledwie kilka minut od Manhattanu, w którym spotkają się przedstawiciele różnych profesji i gałęzi nauki. Minimalistyczna, dyskretna architektura The Cove ma być komfortowym tłem do owocnych dyskusji i nawiązywania nowych relacji – zarówno naukowych, jak i biznesowych.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.