Firma architektoniczna NBBJ prezentuje projekt The Net, wieżowca nowej generacji w Seattle. Obiekt ma za zadanie wspierać dobre samopoczucie użytkowników i działania lokalnej społeczności. Propozycja firmy jest odpowiedzią na problemy, jakie wieżowce sprawiają mieszkańcom miast, np. brak integracji z sąsiadami czy trudności w dostępie do świeżego powietrza z zewnątrz spowodowane systemami wentylacji mechanicznej nakładanymi na elewacje.
Sporządzenie projektu poprzedziła dogłębna analiza przestrzeni mieszkalnych przeprowadzona przez studio NBBJ. Architekci zdefiniowali plusy i minusy wieżowców mieszkalnych, jako zaletę wskazując między innymi oszczędność miejsca, zwłaszcza w miastach, a jako wadę trudność w zawiązywaniu i zacieśnianiu więzi międzyludzkich wśród mieszkańców budynku.
Jak mówi studio NBBJ, projekt posłuży jako model dla nowej generacji architektury komercyjnej i mieszkalnej. Architekci podkreślają, że projekt ma zachęcać do ruchu i kontaktu z naturą. Zagospodarowany tak, aby pełnił funkcję przestrzeni wspólnej dach zapewni użytkownikom dostęp świeżego powietrza i widoków na miasto. Mieszkańcy i zwiedzający mogą wejść na górę 33-piętrowymi schodami, które sprzyjają aktywności fizycznej.
Budynek wyposażony jest w liczne udogodnienia, np. bezdotykową obsługę. Mieszkańcy będą mogli wejść do budynku i wyjść z niego bez konieczności dotykania współdzielonych z innymi powierzchni. Ponadto projekt zakłada wykorzystywanie wody deszczowej i naturalną wentylację, co ograniczy zużycie surowców i energii.
Nowa inwestycja autorstwa studia Libido Architekci to unikalne połączenie motywów tradycyjnych oraz praktycznej i funkcjonalnej nowoczesności. Dom został stworzony dla inwestora, który zafascynowany kulturą i architekturą dalekowschodnią, zapragnął mieć namiastkę dalekich podróży w swoim najbliższym otoczeniu.
BiodiverCity to nowy projekt studia BIG, który zakłada budowę trzech wysp u wybrzeży wyspy Penang w Malezji. Projekt o całkowitej powierzchni 1821 hektarów zostanie zrealizowany we współpracy z duńską firmą Ramboll i lokalnymi architektami.
Firma AOC Architecture zaprezentowała swoje propozycje rewitalizacji wnętrz Museum of Childhood w Londynie. Kolorowe, bajeczne kompozycje nawiązują do historii budynku, w którym znajduje się muzeum, wpisując się jednocześnie we współczesne trendy w projektowaniu.
Ławka? Kwiat? Morska fala? Powstała w ramach London Design Festival 2019 instalacja Paula Cocksedge’a inspiruje, zadziwia i zachwyca.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.