Three Chimney House autorstwa TW Ryan Architecture

Three Chimney House autorstwa TW Ryan Architecture

Three Chimney Hose, zdj. TW Ryan Architecture

Na dziecięcych rysunkach każdy domek zwieńczony jest pięknym kominem, z którego unosi się skłębiony dym, w rzeczywistości jednak kominy rzadko bywają prawdziwymi ozdobami budynków. Przedstawiamy projekt, w który kominy grają pierwsze skrzypce.

Biuro TW Ryan Architecture z San Francisco ukończyło prace nad realizacją projektu domu rodzinnego. Koncepcją biura było stworzenie czystej i prostej, niemal prymitywnej bryły z bielonej cegły, która zostanie zdefiniowana przez trzy duże kominy. Dlatego też budynek nazwano Three Chimney House.

Three Chimney Hose, zdj. TW Ryan Architecture

Ten odważny projekt domu o powierzchni 538,83 metrów kwadratowych został zrealizowany w malowniczym terenie, wśród pagórków i nieopodal małego stawu w Charlotesville w Wirginii. Z okien domu zaś roztacza się niezwykły widok na góry Shenandoah. W niezwykłym budynku, którego bryła inspirowana jest tradycyjnym budownictwem kolonialnym, charakterystycznym dla południowej części Stanów Zjednoczonym, zamieszka czteroosobowa rodzina.

Three Chimney Hose, zdj. TW Ryan Architecture

Co istotne, prace nad projektem Three Chimney House rozpoczęły się w 2013 roku, zaraz po powstaniu Studia TW Ryan. Trzeba przyznać, że nowojorska praktyka architektoniczna otworzyła swoje portfolio odważnym i dojrzałym projektem. Kluczowym elementem Three Chimney House jest bowiem dobór i reinterpretacja tradycyjnych materiałów oraz technik budowy, co wymagało od zespołu ogromnej przenikliwości i wiedzy teoretycznej.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.