must have. Weź udział w plebiscycie Łódź Design Festival
Organizatorzy Łódź Design Festival zapraszają projektantów do udziału w konkursie must have, który ma na celu promocję polskiego designu i młodych kreatywnych twórców.
Trend miniaturowych domów zrobił furorę na całym świecie. Okazuje się, że wcale nie potrzeba wielopokojowego mieszkania czy domu, aby żyć wygodnie i stylowo. Organizatorzy konkursu Tiny House, organizacja Volume Zero, zaprasza architektów i projektantów do zaprojektowania małego domu, który odpowie na potrzeby współczesnego człowieka.
Zadaniem konkursowym jest przedstawienie projektu domu, którego łączna powierzchnia nie przekroczy ok. 28 metrów kwadratowych. W jego planie musi znajdować się sypialnia dla dwóch osób, łazienka, kuchnia, strefa dzienna z jadalnią i gabinet.
W jury, które wybierze najlepszy projekt ze wszystkich nadesłanych, zasiądą uznani architekci i praktycy architektury z Indii, Brazylii, Norwegii i Stanów Zjednoczonych. Zwycięzca pierwszego miejsca zostanie zagrodzony kwotą 2000 $. Drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio 1200 $ i 800 $.
Termin rejestracji do konkursu mija 10 grudnia 2020, natomiast prace należy złożyć do 18 grudnia. Więcej informacji, kalendarium i regulamin konkursu znajduje się na oficjalnej stronie organizatora.
Organizatorzy Łódź Design Festival zapraszają projektantów do udziału w konkursie must have, który ma na celu promocję polskiego designu i młodych kreatywnych twórców.
Rusza międzynarodowy konkurs The Yagachi Resort Masterplan. Zadaniem uczestników jest projekt ośrodka mieszkalnego, którego podstawową jednostką będzie willa.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłasza tegoroczną edycję Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace magisterskie i doktorskie, poruszające tematy związane z rozwojem miast i polską stolicą.
Forrest House, projekt studia JABRAARCHITECTS, choć powstał niemal trzy lata temu, wciąż zachwyca połączeniem nowoczesnego minimalizmu i tradycyjnej formy. Dwupiętrowa bryła została zaprojektowana na działce w otoczeniu parku i historycznej zabudowy, dlatego też architekci starali się, by swoją estetyką nawiązywała do przestrzennego kontekstu, zachowując jednocześnie odrębność i oryginalność.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.