Unusual Business. Konkurs

Unusual Business. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza miłośników architektury i urbanistyki do udziału w konkursie Unusual Business. Przedmiotem konkursu jest esej na temat kształtu miast po pandemii.

Jednym z popularniejszych przypuszczeń na temat przyszłości miast w trakcie pandemii było to, że ludność zacznie emigrować z dużych ośrodków. Czas pokazał, że było one nietrafione. Miasta wracają do normalnego życia, takiego jak przed pandemią. […] Na pandemii ucierpiała jednak sfera biznesowa. Pracownicy z całego świata zaczęli pracować zdalnie, co zakwestionowało konieczność istnienia dzielnic biznesowych. W jaki sposób możemy zarysować przyszłość miejsc pracy? Jak zreinterpretować przestrzenie biznesowe?” – pytają organizatorzy konkursu.

W swoich badaniach uczestnicy powinni pochylić się nad rozwiązaniami urbanistycznymi związanymi z problemami życia publicznego. Oczekuje się, że wyrażone w esejach poglądy i predykcje będą wynikiem głębokiej analizy tematu oraz zostaną poparte argumentami. Organizatorzy zadają kilka pytań, które pomogą uczestnikom w napisaniu pracy. „W jaki sposób dzielnice biznesowe kształtowały miasta na przestrzeni wieków? Jakie wnioski można wyciągnąć z obserwacji obecnych miast w świecie wychodzącym z pandemii?  W jaki sposób miasta wspierają motywacje swoich mieszkańców? Jak zmienić nasze miasta, aby sprostać wymaganiom i ambicjom współczesnego społeczeństwa?”.

Esej ma mieć od 1000 do 1500 słów. Należy załączyć do niego maksimum trzy obrazy.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.