Vancouver House

Vancouver House

Vancouver House, zdj. BIG

Duńskie studio architektoniczne BIG odsłoniło 155-metrowy wieżowiec Vancouver House w Kanadzie. Cechą charaktrerystyczną budynku jest trójkątna podstawa i „skręcone” elewacje. Ukończony w 2020 roku, budynek jest nowym punktem na panoramie miasta.

Ta charakterystyczna forma została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zasłaniała widoku na pobliski park” – mówią architekci ze studia BIG. Wskazują także na inspiracje, które towarzyszyły im podczas kolejnych etapów projektowania. Wśród nich znajduje się znany budynek Flatiron.
„Vancouver House jest współczesnym spadkobiercą budynku Flatiron w Nowym Jorku, który odzyskuje utracone przestrzenie do życia, odcinając wnętrze budynku od miejskiego hałasu i pośpiechu” – powiedział Ingels.

Vancouver House, zdj. BIG

 

„Architektura Vancouver House nie jest wynikiem formalnego nadmiaru i architektonicznych dziwactw, ale raczej dzieckiem towarzyszących mu okoliczności. Charakteryzuje ją podzielony na trzy części teren i troska o sąsiednie budynki i przestrzenie parkowe” – dodaje architekt.

Vancouver House, zdj. BIG

 

Twórcy struktury porównują jej formę do dżina wydostającego się z butelki. „To, co wydaje się surrealistycznym gestem, jest w rzeczywistości wysoce responsywną architekturą – ukształtowaną przez otoczenie” – mówią.

Budynek Vancouver house możemy podziwiać na fotografiach, których autorem jest Laurian Ghinitoiu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.