Edge. Najwyższy taras widokowy na półkuli zachodniej
Edge. Najwyższy taras widokowy na półkuli zachodniej
Autorem odważnego projektu na jednym z wieżowców na Hudson Yard jest studio KFP. Otwarcie obiektu jest planowane na wiosnę przyszłego roku.
Znajdujący się na rekordowej wysokości 1131 stóp taras widokowy Edge pozwoli swoim użytkownikom na podziwianie krajobrazu New Jersey i Nowego Jorku niemal z lotu ptaka. Goście mogą oprzeć się o szklane ściany ustawione pod kątem i spojrzeć przez szklaną podłogę z wysokości stu pięter.
Taras o kształcie ostrosłupa jest pokryty trójkątnymi panelami ze stali nierdzewnej i szkłem. Firma KPF wybrała jasną wyżarzoną stal nierdzewną z Finlandii z wytłoczonym wykończeniem „LINEN” ze względu na to, jak efektownie odbija światło.
Studio architektoniczne SUO przedstawia projekt Yashima Mountaintop Park, wysokiej jakości przestrzeni publicznej w Japonii. W skład projektu wchodzą plan zagospodarowania terenów zielonych w pobliżu parku Setonaikai oraz szklany pawilon.
Podczas tegorocznego festiwalu DesignMarch w Reykjaviku Islandzka architektka Arnhildur Palmadottir przedstawiła nową oryginalną wizję budownictwa. Twórczyni zaproponowała budowę obiektów z lawy wulkanicznej. Koncepcja nosi nazwę Lavaforming, i choć może wydawać się nieco ekscentryczna, może przyczynić się do rozwoju zrównoważonego budownictwa w przyszłości.
Ogłoszono konkurs dla absolwentów kierunków projektowych takich jak Architektura, Architektura Krajobrazu, Projektowanie Wnętrz, Wzornictwo i Urbanistyka. Konkurs Uni Portfolio Awards wyłoni najlepsze portfolia młodych projektantów.
Pracownia architektury Goik Architects w roku 2018 zaprojektowała wyjątkowy dom, którego znakiem rozpoznawczym jest wyraźne rozdzielenie przestrzeni na trzy funkcjonalne części. Moduły, połączone ze sobą przemyślanymi łącznikami sprawiają wrażenie trzech odrębnych, lecz spójnych wizualnie domów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.