Vilnius Railway Station Complex. Konkurs

Vilnius Railway Station Complex. Konkurs

Plakat wydarzenia

Rozpoczynają się zgłoszenia do konkursu na projekt Vilnius Railway Station Complex, organizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Litewskich i litewskie koleje. Spośród zgłoszeń z całego świata jury konkursu wybierze najlepszy projekt przebudowy dworca w Wilnie.

Po setkach lat użytkowania obiekt domaga się pilnej renowacji, aby sprostać potrzebom współczesnych podróżnych i podnieść sprawność funkcjonowania dworca. Projekt ma obejmować również węzeł komunikacji miejskiej i otaczające dworzec miejsca publiczne.

Jury konkursu składa się z jedenastu doświadczonych architektów, teoretyków i inżynierów, którzy ocenią zarówno walory estetyczne projektów, jak i ich przystosowanie do użytku. Prace można składac do końca maja tego roku. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i możliwość realizacji wykonanego projektu. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora. 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.