Voyager Station. Kosmiczny hotel

Voyager Station. Kosmiczny hotel

Voyager Station, zdj. Gateway Fundation

Architektura poza Ziemią? Czemu nie. W ostatnim czasie Gateway Fundation ogłosiło rozpoczęcie projektu o nazwie Voyager Station – budowy pierwszego hotelu w kosmosie. Budową obiektu zajmie się firma Orbital Assembly Corporation. Projekt ma zostać ukończony już za sześć lat, w roku 2027.

Podróż w kosmos będzie po prostu kolejną opcją na spędzenie urlopu, tuż obok podróży do Disneylandu albo rejsu statkiem” – mówią twórcy projektu. Hotel będzie miał łączną powierzchnię 50 tys. metrów kwadratowych i pomieści 440 gości. Apartamenty znajdą się w 24 kapsułach umieszczonych na obracającym się pierścieniu. Oprócz pokoi znajdą się w nich restauracje, bary, siłownie, kwatery obsługi oraz laboratoria i inne przestrzenie do badań naukowych.

Voyager Station, zdj. Gateway Fundation

 

„Koszty takiej wyprawy są nadal dosyć wysokie, większość ludzi zakłada więc, że ​​turystyka kosmiczna będzie dostępna tylko i wyłącznie dla niezwykle bogatych. W istocie, myślę, że będzie tak jedynie przez kolejne kilka lat – głównym celem Fundacji Gateway jest zaoferowanie podróży kosmicznych wszystkim” – dodają architekci.

Voyager Station, zdj. Gateway Fundation

 

Jak zapowiada Gateway Foundation, goście hotelu mogą spodziewać się podobnych wrażeń, jakie zapewniają luksusowe hotele na Ziemi. Wewnątrz Voyager Station – wbrew temu, co moglibyśmy wyobrażać sobie, słysząc o kosmicznych mieszkaniach - będzie działać siła grawitacji. Twórcy podkreślają, że dzięki wyjątkowemu projektowi i ze wszech miar oryginalnej lokalizacji, hotel będzie mógł rywalizować z najlepszymi kurortami na Ziemi.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.