Kengo Kuma and Associates dla Tokyo Institute of Technology

Kengo Kuma and Associates dla Tokyo Institute of Technology

Hisao & Hiroko Taki Plaza, zdj. Kengo Kuma & Associates

Japońskie studio Kengo Kuma and Associates prezentuje projekt stworzony specjalnie dla Tokyo Institute of Technology. Centrum studenckie, ukryte pod oryginalnym dachem z drewnianymi trybunami i wyjątkowymi roślinami, wprowadzi do kampusu uniwersyteckiego nową jakość architektoniczną.

Budynek Hisao & Hiroko Taki Plaza będzie znajdował się częściowo pod ziemią. To oryginalne umiejscowienie bryły ma naśladować ukształtowanie okolicznego terenu, a także imitować formę rzeki, która płynie nieopodal uniwersytetu. „Pomysł polegał na tym, aby budynek wpisywał się w otaczający go kontekst; miało to zharmonizować go ze zboczami wznoszącymi się wokół kampusu i okolicznymi budynkami” – powiedział Toshiki Meijo ze studia Kengo Kuma and Associates.

Hisao & Hiroko Taki Plaza, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Jak przyznają twórcy budynku, zależało im na tym aby projekt budynku wspierał interakcje uczniów, zachęcał ich do zawiązywania przyjaźni, wspólnego uczenia się i wspierania się w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Hisao & Hiroko Taki Plaza, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Co najciekawsze w całym projekcie, większa część budynku znajduje się pod ziemią. Dodatkowo jest ona zamaskowana przez drewniane trybuny, które mają służyć jako miejsce spotkań, nauki i relaksu dla społeczności akademickiej. Te części budynku, które wznoszą się nad ziemią zostały zaprojektowane w minimalistycznej, nowoczesnej estetyce.

Hisao & Hiroko Taki Plaza, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.