Prace budowlane nad WE3 w Playa Vista dobiegają końca

Prace budowlane nad WE3 w Playa Vista dobiegają końca

WE3, zdj. SPF:architects

WE3 będzie trzecią i ostatnią strukturą rozległego na 6,5 akrów kompleksu Electronic Arts i LA Fitness w Playa Vista. Za projekt odpowiada biuro SPF:architects.

Zaprojektowany przez SPF:architects sześciokondygnacyjny budynek biurowy w Playa Vista ma powierzchnię 183 000 stóp kwadratowych. Obiekt bazuje na prostych, geometrycznych bryłach. Górne piętra konstrukcji pokrywa przezroczysty „daszek”, sprawiając wrażenie, jakby budynek owinięty był celofanem.

we3 (2)
WE3, zdj. SPF:architects

Przy projekcie i realizacji budynku zastosowano metody zrównoważonego budownictwa. Beton i metal użyty w budowie pochodził z lokalnych źródeł lub recyklingu. Przemyślane zostało również rozłożenie i wielkość okien w budynku, by zoptymalizować ilość naturalnego światła i ograniczyć zużycie energii potrzebnej do doświetlenia wnętrz. Zastosowano również odpowiednie chłodzące filtry i osłony, by zmniejszyć potrzebę użycia klimatyzacji.

we333
WE3, zdj. SPF:architects

Budynek zostanie oddany do użytku w maju 2020 r.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.